Kadir Toprakkaya

Kentsel yenilemede örnek davranış…

Kentsel yenilemede örnek davranış…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kentsel yenilemenin ilk olarak başladığı ilçelerden biri olan Kadıköy, bir başka “ilk”e daha evsahipliği yaptı.

Erenköy bölgesinin prestij lokasyonlarından Ömerpaşa Caddesi üzerindeki Uzay Apartmanı sakinleri, apartmanlarının çağdaş bir yaşam merkezine dönüşmesi öncesinde bir araya geldi. Büyük Kulüp’te gerçekleşen buluşmada, apartmanın tahmini yerleşim planı ve özellikleri hakkında konuklara bilgi verildi.

Uzay Apartmanı’nı yeniden inşa edecek olan müteahhit Abdullah Ağaoğlu’nun evsahipliğinde gerçekleşen buluşmaya, mimarlık adına pek çok uluslararası ödül kazanan Kentbilimci Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp de katıldı.

KULLANIM KOLAYLIĞI KADAR, ÇEVRE UYUMU DA ÖNEMLİ…

Binayı yeniden inşa edecek olan Ağaoğlu Yapı Sanatı’nın kurucusu Abdullah Ağaoğlu, Kadıköy Life’a yaptığı açıklamada; “Söz konusu bina, Büyükhanlı Göztepe Residence’a komşu konumundadır. Ayrıca içinde oturmakta olan komşularımız da son derece seçkin bir grubu oluşturmaktadır. Bu nedenle binanın çevre düzeni, bahçe peyzajı, otoparkı ve kullanım kolaylığı ile örnek olması için çalışacağız” dedi.

PROF. DR. AHMET VEFİK ALP’İN DANIŞMANLIĞINDA…

Binanın projesi ve teknik donanımı konusunda, aynı zamanda yakın dostları da olan Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp’ten danışmanlık hizmeti almayı planladıklarını konuklarıyla paylaşan Abdullah Ağaoğlu; “Amacımız en iyi ve en doğru projeyi ortaya çıkararak, bundan sonraki işlerimiz için bir kılavuz oluşturmaktır” dedi.

“YÖNETMELİKLERİ İNCELİYORUZ…”

Konuklara bir konuşma yapan Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp; “Ben doğma büyüme Kadıköylüyüm. Kadıköy’ün böylesine çağdaş binalarla donanmış olması, öncelikle beni mutlu eder. Sizin binanızla ilgili yeni yönetmelikleri ve imarla ilgili gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Gerekli incelemelerden sonra en doğru ve en rasyonel projenin ortaya çıkması adına bir çalışma yapacağız” dedi.

BAHAMA ADALARI FAHRİ KONSOLOSU DA KATILDI…

Uzay Apartmanı sakinlerinin buluşmasına, Türkiye’yi Bahama Adaları’nda temsil eden Fahri Konsolos Ayşe Rengin de katıldı. Eski bir Kadıköylü olan Ayşe Rengin’e gelecek yıllardaki muhtemel komşuları gözüyle bakan Uzay Apartmanı sakinlerinin, “Apartmanımızda sizi komşumuz olarak görmekten mutluluk duyacağız” demeleri, kendisini hayli duygulandırdı. Buluşmaya, Kadıköy ve Ataşehir Belediye Meclis Üyeleri’nden İrem Toprakkaya Babalık, Nevzat Gül, Fahri Tekeşin ve Muammer Ayvalı da katıldı.

Buluşmanın sonunda Kadıköy Life objektiflerine bu hatıra fotoğrafının çekilmesi için poz veren konuklar, şu isimlerden oluştu: Bülent Ereken, Çiğdem Ereken, Sera Pires, Yaşar Namer, Taner Bengi, Ayten Bengi, Orhan Kazbek, Sinan Çil, Deniz Alkan, Gülşen Aydoğdu, İlhan Aydoğdu, Gülseren Yumru, Ayşe Rengin, Melahat Tanıtkan, Nevzat Gül, Lale Gül, Fahri Tekeşin, Nazan Düzalan, Muammer Ayvalı, Süleyman Akpınar, Av. İrem Toprakkaya Babalık, Av. Hüsnü Babalık, Canan Toprakkaya, Kadir Toprakkaya, Bülent Ağaoğlu, Nazım Ağaoğlu, Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp ve Recai Tanıtkan…

Buluşmada, Abdullah Ağaoğlu’nun Gayrimenkul Danışmanı Recai Tanıtkan bir konuşma yaparak, konuklara “Hoşgeldiniz” dedi ve  katılımlarından dolayı teşekkür etti…

Buluşmanın onur konukları arasında yer alan Bahama Adaları Fahri Konsolosu Ayşe Rengin’in “İstanbul’un güzelliği asla tartışılmaz” derken ne kadar haklı olduğu, masanın diğer konukları tarafından da teyid edildi. Ayşe Rengin, Canan Toprakkaya, Kadir Toprakkaya, Süleyman Akpınar ve Recai Tanıtkan…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir