Köprülerde gişeler ayrılıyor…
 Kadir Toprakkaya

Köprülerde gişeler ayrılıyor…

Köprülerde gişeler ayrılıyor…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Köprü ve otoyollarda bu yıl OGS üyesi olup HGS’den, HGS üyesi olup OGS’den yapılan geçişler, Haziran ayından itibaren cezalı geçiş sayılacak. Bu şekilde yapılan geçişlerde sistemin otomatik olarak var olan OGS hesabından geçiş ücreti aldığını ve ceza yazılmadığını belirten yetkililer, Haziran’dan sonra uygulamanın değişeceğini belirtti.

11 KAT CEZA…

Söz konusu uygulama ile Haziran ayından sonra yapılan hatalı geçişlerde, HGS hesabına normal geçiş ücretinin 11 katı kadar ceza yazılacak. Konu ile ilgili Karayolları Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada yer alan ifade şu şekilde: “Sürücü, İdare tarafından kurulmuş sistemlerde kendisinin kullandığı sisteme ait giriş ve çıkışta bulunan şeritleri, kurallara uygun kullanmak zorundadır. Bu şeritlerin dışındaki çıkış şeritlerinden geçiş yapılması halinde, cezalı geçiş ücreti tahakkuk ettirilir.”

KULLANILMAZ HALE GELEN HGS KARTLARI SORUN YARATIYOR…

Sistemde dile getirilen şikâyetlerden biri de, kullanılamaz hale gelen HGS kartlarıyla ilgili… Sürücülerin şikâyetlerinin başında yırtılma ya da ıslanma gibi çeşitli nedenlerle işlevini kaybeden HGS etiketinin içinde bakiyesi olsa bile, alacağı yeni etikete en az 30 TL yüklenme mecburiyeti geliyor. Eskiyen HGS etiketleri 5 TL, kart tipi etiketler ise 15 TL karşılığında yenileniyor.

ALT LİMİTE TAMAMLAMAK YETERLİ…

Konu ile ilgili açıklama yapan PTT Genel Müdürü Osman Tural ise, yenilenen etiketlere eski bakiyenin aktarıldığını ve yeniden bir ücret yatırılması gerekmediğini söyledi. Eskisinin yerine yeni bir kart alana kadar yapılan geçişlerin mevcut bakiyeden otomatik olarak düştüğünü belirten Tural; “Dolayısıyla bakiye 30 TL’nin altına düşüyor. Sürücülerden istenen ise, mevcut bakiyenin alt limite tamamlanmasıdır” bilgisini verdi.https://hgsyukleme.co/ hgs yükleme

https://hgsyukleme.co/ hgs bakiye yükleme

https://hgsyukleme.co/ hgs yükleme

https://hgsyukleme.co/ hgs yükle

https://hgsyukleme.co/ ogs yükleme

https://hgsyukleme.co/ hgs sorgulama

https://hgsyukleme.co/ hgs borç ögrenme

https://hgsyukleme.co/ hgs yükleme online

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir