Kadir Toprakkaya

Koşan Adam Yiğit Bulut: Başbakan’ın Neferiyim…

Koşan Adam Yiğit Bulut: Başbakan’ın Neferiyim…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Son zamanlarda medyanın en çok konuşulan ismi olan ve hemen herkesin “Bu adam nereye koşuyor” diye sorduğu Yiğit Bulut, Kadıköy’e konuk oldu.

1 Temmuz Pazartesi akşamı Kozyatağı ByOtell’de düzenlenen Ak Parti Kadıköy İlçe Teşkilatı’nın “Fasl-ı Siyaset” programına katılan Bulut, büyük bir coşkuyla alkışladığı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve O’nun politikalarını savundu.

“NE YAPSALAR BOŞ; GÖKLERDEN GELEN BİR KARAR VARDIR”…

Konuşmasına Taksim Gezi Parkı olaylarından sonra AK Parti çevreleri tarafından gündeme getirilen Sezai Karakoç’un “Kader Deme” adlı şiirini okuyarak başlayan Yiğit Bulut, yaratılmak istenen karışıklığın asla bir tesadüf olmadığını söyledi.

1960’lı yıllardan başlayarak her 10 yılda bir hükümetleri devirmek isteyen ve bunda da başarılı olan bir sistem olduğuna kesinlikle inandığını açıklayan Bulut; “Maalesef içerdeki hainlerimiz ve onların dışardaki işbirlikçileri ile bu ülke hep sömürüldü. Şimdi bu yerleşik düzene ‘Dur’ diyen bir iktidarı yok etmek istiyorlar” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

BAŞBAKAN BENİM NAMUSUMDUR…

“Her Türk vatandaşı artık net olarak görmelidir ki, seçilmiş hükümete ve seçilmiş başbakan’a yönelik, küresel-yerel bir darbe denemesi vardır. Bu ülke, geçmişte namusuna sahip çıkmadı; Menderes’i astılar, Özal’ı zehirlediler, ama artık namusuna sahip çıkmak zorunda… Ben oy verdiysem, Başbakan benim namusumdur. Siz oy verdiyseniz, Başbakan sizin namusunuzdur.”

“AVRUPA BİRLİĞİ’NE ÜYELİK İÇİN REFERANDUM YAPACAĞIZ”…

Buluşmada soruları da cevaplayan Yiğit Bulut, kendisini iki yıldan beri takip etmekte olan 13 yaşındaki Hazal Doğanlar isimli bir öğrencinin “Avrupa Birliği’ne üyelik için ne düşünüyorsunuz” sorusuna, “Eğer biraz gücümüzün farkına varsak, Türk halkına ‘Ne diyorsunuz, girelim mi?’ diye referanduma gidip soracağız derdim” şeklinde cevap verdi.

“KÜRT-ALEVİ KIŞKIRTMASINA HAZIRLANIYORLAR”…

Türkiye üzerine operasyonlar yapmaya alışık olan dış güçler ile onların içerdeki temsilcilerinin pes etmeyeceğine değinen Yiğit Bulut; “Bu güçler şimdi Kürt-Alevi kışkırtmasına soyundular. Lütfen çok dikkatli olun… Sakın bu oyuna gelmeyin” dedi.

“HEPİMİZ BAŞBAKAN’IN NEFERLERİYİZ”…

Yiğit Bulut, konuklardan gelen “Başbakan’a danışman olduğunuz konuşuluyor.Bbu doğru mu” başlıklı bir başka soruya ise; “Ben, Başbakana inanıyorum. İlk defa ‘kefen giymiş’ bir başbakan gördüm. Bütün içtenliğimle ifade ederim ki, bunu gözlerimle gördüm. Bu nedenle hepimiz Başbakan’ın neferleriyiz. Makamların hiçbir önemi yok, çünkü eninde sonunda geçicidir” dedi.

Sözlerini, “Sakın merak etmeyin. Türkiye hiçbir zaman bölünemez. Çünkü Türkiye, bölünmüş Osmanlı’nın en son parçasıdır” diye noktalayan Yiğit Bulut; “Bu topraklarda son bin yıldan bu yana Osmanlı’dan daha iyi bir devlet, son 100 yıldan bu yana ise  Türkiye’den iyi bir devlet kurulmadı” dedi.

Programın sonunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderdiği telgraf okundu. Ardından ise, Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı Av. Hurşit Yıldırım tarafından Yiğit Bulut’a buluşmanın anısı olarak bir çini duvar tabağı armağan edildi…

“Sakın kader deme, kaderin üstünde bir kader vardır. Ne yapsalar boş, göklerden gelen bir karar vardır. Gün batsa ne olur, geceyi onaran bir mimar vardır”…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir