KTML, şampiyon pilot Ayhancan Güven'i ağırladı
 Kadir Toprakkaya

KTML, şampiyon pilot Ayhancan Güven’i ağırladı

KTML, şampiyon pilot Ayhancan Güven’i ağırladı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

56 yıllık geçmişe sahip olan Kadıköy Ticaret Meslek Lisesi (KTML), yeni ismiyle Göztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 3. Kariyer Günleri kapsamında Avrupa Şampiyonu Yarış Pilotu Ayhancan Güven’i konuk etti. Son dönemlerde ülkemizde ve dünyada spor camiasında adını duyuran Güven; KTML Mezunları Derneği’nin düzenlediği etkinlik kapsamında imza attığı tarihi başarıyı, motivasyon sürecini ve hayallerini öğrencilerle paylaştı.

Ayhancan Güven

“Ben yarışmak için doğmuşum” diyen şampiyon pilot Ayhancan Güven, sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu ve Spor Toto tarafından desteklenerek, Fransa Paul Ricard Pisti’nde çifte şampiyonluk kazandım. Fransa’da koşulan ilk yarışı kazanarak, 2018 Porsche GT3 Cup Benelux Şampiyonu oldum ve hemen ardından Porsche Carrera Cup Fransa Yarışı’nı da ilk sırada tamamladım. 1987’den bu yana yapılan ve dünyanın en prestijli tek marka kupalarından birisi olarak kabul edilen Porsche Carrera Cup Fransa’da şampiyon olan ilk yabancı pilot oldum. Yarışların yanı sıra bir taraftan da Bilgi Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölümünde okuyorum. Çok sosyal bir hayatım yok; simülasyon, spor, yarışlar için seyahat, vs…”

Başarısını, motivasyon sürecini ve hayallerini öğrencilerle paylaşan Ayhancan Güven’e teşekkürlerini sunmak adına KTML Mezunları Derneğince hazırlanan plaket, Okul Müdürü İbrahim Polat ve Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Kolat tarafından takdim edildi.

56 yıllık geçmişe sahip olan Kadıköy Ticaret Meslek Lisesi, yeni ismiyle Göztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 3. Kariyer Günleri kapsamında Avrupa Şampiyonu Yarış Pilotu Ayhancan Güven’i ağırladı.
Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir