Küçük Koleksiyonerler, 23 Nisan'da buluşuyor
 Gizem Güneş Erbil

Küçük Koleksiyonerler, 23 Nisan’da buluşuyor

Küçük Koleksiyonerler, 23 Nisan’da buluşuyor
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Bütün Çocuklar Bizim Derneği, Fular’t Sanat Galerisi işbirliğiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için İstanbul’da bir çocuk şenliği düzenliyor.

Amacı; Türkiye’nin her bölgesinde sosyal, ekonomik ve kültürel imkânsızlıklar içinde büyüyen çocuklara yardım ederek onları desteklemek olan Bütün Çocuklar Bizim Derneği, bu yıl da etkinliklerine çocuk şenliğini ekliyor. 22-28 Nisan tarihleri arasında Fular’t Sanat Galerisi’nde yapılacak olan etkinlikte, çocuklar hem “Küçük Koleksiyonerler” resim sergisini gezecek, hem de pek çok sanat dalını uygulayarak keşfedecek.

TIP FAKÜLTELERİNDE OKUYAN KIZ ÖĞRENCİLERE BURS VERİLECEK…

“Küçük Koleksiyonerler” sergisinde; evlerine ve okullarına kendileri adına özel davetiyeler gönderilen minikler, kıymetli ressamlar tarafından onların zevkleri göz önüne alınarak hazırlanmış resimleri odalarına asmak için seçecek. Çocuklar beğendikleri eserleri cüzi miktarlara satın alarak, birer koleksiyoner olmanın da ilk adımını atacak. Bu sayede çocukların, küçük yaşta sanat galerisine gitme ve sanatla iç içe olma bilincine ulaşmaları hedefleniyor. Sergiden sağlanan tüm gelir, Bütün Çocuklar Bizim Derneği’ne bağışlanacak. Bağışlarla tıp fakültelerinde okuyan kız öğrencilere burs verilecek.

TEKBULUT: ÇOCUKLARIMIZ TOPLUMSAL BİR FAYDAYA ORTAK OLACAK…

Bütün Çocuklar Bizim Derneği Başkanı Leyla Tekbulut, velilere seslenerek şunları ifade etti: “Bu sergideki eserler, değerli sanatçılar tarafından çocuklar için özel olarak yaratılarak bağışlandı. Her biri paha biçilmez. Sergideki resimler, her çocuk odasına asabilsin diye çok uygun fiyata olacak. Ve çocuklarımız, seçtikleri eserlerle toplumsal bir faydaya ortak olacak. Tüm velilerin, çocuklarının ellerinden tutarak şenliğimize gelmelerini çok istiyorum.”

Şenlikte çocuklar resim, seramik, elişi, doğal taş, çini ve minyatür atölyeleriyle yaratıcılıklarını ortaya koyacak. Ayrıca dilerlerse atölyelerde yarattıkları eserleri sergiye bağışlayarak, yardıma muhtaç kardeşlerine destek verebilecek.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir