Kadir Toprakkaya

Medicana Çamlıca Hastanesi’nden yerel basına kahvaltı…

Medicana Çamlıca Hastanesi’nden yerel basına kahvaltı…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Medicana Çamlıca Hastanesi, yerel basınla olan buluşmalarının ikincisini 30 Kasım Cuma günü gerçekleştirdi. Grubun Çamlıca Hastanesi’nde gerçekleşen buluşmaya İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yayınlanmakta olan bazı gazete ve dergilerin temsilcileri katıldı.

Medicana Çamlıca Hastanesi Genel Müdürü Murat Kaya’nın evsahipliğinde gerçekleşen buluşmaya, hastane bünyesinde çalışan bölüm başkanları doktorlar da katıldı.

“Nitelikli sağlık hizmetinin kesintisiz verilebilmesi önemlidir…”

Hastanenin 9’ncu katındaki yemekhanede gerçekleşen buluşmada bir “Hoşgeldiniz” konuşması yapan Genel Müdür Kaya, “Hepimiz bir gün sağlık hizmeti almak zorundayız. Maalesef bu bir gerçek… Biz burada kendimiz bu hizmeti alacakmış gibi davranıyoruz” dedi. Sözlerini, “Burada önemli olan sağlık hizmetini kaliteli, nitelikli ve kesintisiz olarak alabilmektir. Biz Medicana olarak sağlık hizmetini nitelikli, kaliteli ve kesintisiz vermeye odaklanmış bir hastaneler grubuyuz” diye sürdüren Kaya, böyle bir grup içinde olmaktan çok mutlu olduğunu ifade etti.

Organ naklinde ilk sıralarda…

Kahvaltının ardından “Organ Nakli” konusunda bilgi veren Doç. Dr. Emin Barış Akın, başta yerel basın olmak üzere tüm basın yayın kuruluşlarının organ bağışı konusunda teşvik edici duruş sergilemesi gerektiğini söyledi. Medicana’da bugüne kadar tam 116 böbrek nakli gerçekleştirdiklerini açıklayan Akın, “Bu hastalarımızdan sadece bir tanesi diyalize devam etmektedir. Diğerlerinin tamamı sağlıklarına kavuşmuştur. Bu durum bilinen standartların üzerinde bir durumdur” dedi.

“Başarı oranı yüzde 98 seviyelerine ulaşmıştır…”

Böbrek naklindeki başarı oranının yüzde 98 seviyelerine kadar ulaştığına değinen Akın, “Nakil olan her yüz kişiden 98’i, bir yıl sonrasında sapasağlam, diyalize girmeden, sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürmektedir” dedi.

Barış Akın, yerel basın mensuplarına bir jest yaparak, birkaç hafta önce “Çapraz Böbrek Nakli” ameliyatını gerçekleştirdiği ve kontrol için hastanede bulunan 6 kahramanı ile tanıştırdı. Birbirini tanımayan bu kahramanlardan 3’ü alıcı 3’ü vericiydi. Onların son derece sağlıklı durumda bulunmaları basın mesuplarının ilgi odağı oldu…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir