MINNESOTA farkı Kadıköy’de…
 Kadir Toprakkaya

MINNESOTA farkı Kadıköy’de…

MINNESOTA farkı Kadıköy’de…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Avrupa Yakası’nda uzun yıllardır lezzeti ve sunumuyla dillerden düşmeyen “Minnesota” artık Kadıköy’de…

Anadolu Yakası’ndaki misafirlerine trafik çilesi çekmeden, yerinde hizmet vermek isteyen ünlü mekânın ortakları Alev Duman ve Cem Yıldırım, İtalyan mutfağı ağırlıklı dünya lezzetlerini marka değerine yakışır bir çalışmayla Koşuyolu’na kazandırdı.

Pizzalardan et menülerine, özel yapım şaraplardan seçkin tatlılara; tüm lezzetlerinde yapay malzemeleri yasaklayan ve ürünlerinin kendi üretimleri olmasını ilke edinen Minnesota, davetlilerin katılımı ve renkli görüntüler eşliğinde hizmete girdi. İstanbul cemiyetinin saygın isimleri Alev Duman ve Cem Yıldırım, özel günlerinin mutluluğunu Anadolu Yakası’nın nabzını tutan Kadıköy Life ile paylaştı.

ALEV DUMAN, LE CORDON BLEU TESCİLİ İLE BİR ADIM ÖNDE…

Dünyanın saygın akademik eğitim kuruluşu Le Cordon Bleu’nun sertifikası ile taçlandırdığı eğitim hayatının ardından profesyonel sahada başarıyı yakalayan Alev Duman, Minnesota tutkunlarını artık kendi yakalarında ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. “De Cuisine Et De Patisserie Le Cordon Bleu” sertifikası, dünya genelinde profesyonel aşçıların ulaşmak istediği en önemli aşamalar arasında yer alıyor.

BAĞDAT CADDESİ TUTKUNLARI, YÖNÜNE KOŞUYOLU’NA ÇEVİRDİ…

Mekan ortağı Alev Duman; “Bağdat Caddesi’nde belirli bir konseptte birçok mekân bulmak mümkün… Ancak artık Kadıköylüler, caddede trafik çilesi çekmeden, strese girmeden, rahat bir atmosferde sevdikleriyle huzur içinde bir araya gelmek istiyor. Biz de bunun için gerek fiziksel koşullarımızı, gerekse de manevi ilkelerimizi Kadıköy’ün kalitesine yakışır bir şekilde dizayn ettik” şeklinde konuştu. Tüm bunlara kentsel yenileme faktörünün de eklenmesi ile birlikte Minnesota’nın Kadıköy’de hizmete girdiğini duyan Bağdat Caddesi tutkunlarının bir kısmının Koşuyolu’nu keşfettiğini dile getiren Duman, Kadıköy’ü tercih etmelerinin nedenini “Buranın insanı bir başka gülüyor, bir başka teşekkür ediyor” şeklinde açıkladı.

“TÜM MİSAFİRLERİMİZİN KENDİNİ ‘ÖZEL’ HİSSETMESİ İÇİN…”

Pizza, salata, burger, risotto, makarna, dry age meat, noodle, kırmızı et, tavuk eti, tatlılar ve şaraplar başta olmak üzere birçok lezzeti mutfağında barındıran Minnesota’da, malzemelerin özel üretimi ilk koşullar arasında yer alıyor. “Baharatımızı bile saksımıza eker, öyle servis ederiz” diyen Alev Duman, soslar da dahil olmak üzere dışarıdan alınma ve yapay ürün kullanmadıklarını, bunun da “gerçek lezzet”in ilk koşulu olduğunun altını çizdi. Bozcaada’dan özel yapım şarapların kadehleri doldurduğu mekanda lezzetlerin kalitesi kadar, sunumuna da bir hayli önem gösteriliyor.

Minnesota ile ilgili çok özel ayrıntıların yer aldığı Alev Duman özel röportajı, Kadıköy Life Dergisi Mayıs & Haziran 2014 sayısında yayınlanacak…

İstanbul sosyetesi ve cemiyetinin saygın isimleri Alev Duman ve Cem Yıldırım, 4. Levent’teki Minnesota ortaklığını Kadıköy’e taşıdı…
Le Cordon Bleu okul arkadaşları, mutlu günlerinde Alev Duman ve ortağına eşlik etti…
Dostları, mekân sahiplerini mutlu günlerinde yalnız bırakmadı. Adnan Ek, Nadide Ayhan, Süzen Kaya, Aslı & Tankut Tavil, Savaş Çetinkaya ve Nuri İğmen…
Aslıhan Vardarlı, Alev Duman, Nihan Tekin ve Cem Yıldırım…
Mekan ortağı Cem Yıldırım’ın kızkardeşi Alev Yıldırım ve Alev Duman, açılış gecesinde bir hayli şıktı…
“Parmaklarınızı yemeye hazır mısınız?”

 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir