Moda Platformu “Kadınlar Günü”nü hastanede kutladı...
 Kadir Toprakkaya

Moda Platformu “Kadınlar Günü”nü hastanede kutladı…

Moda Platformu “Kadınlar Günü”nü hastanede kutladı…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Moda Platformu, “Dünya Kadınlar Günü” kutlaması için hastanede buluştu. Platformun dört yıldan beri düzenli olarak gerçekleştirdiği buluşmaya, bu defa da Fatih Üniversitesi Sema Hastanesi ev sahipliği yaptı.

Hastanenin Dragos’taki merkezinin toplantı salonunda kahvaltılı olarak gerçekleşen buluşmaya, Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal da eşiyle birlikte katıldı. Platform Genel Sekreteri Fikret Şen’in, Dünya Kadınlar Günü’nün tarihsel oluşum süreci hakkında bilgilerin de yer aldığı açılış konuşmasıyla başlayan program, Hastane Başhekim Yardımcısı Dr. Yavuz Okur’un “Dünya’da ve Türkiye’de Kadının Durumu” başlıklı konuşmasıyla devam etti.

PROF. DR. NURŞİN ATEŞOĞLU, MODA PLATFORMU ÜYESİ OLDU…

Buluşmanın onur konukları arasında, Yıldız Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nurşin Ateşoğlu Güney de vardı. “Türkiye’de Kadının Durumu” konulu bir konuşma yapan Prof. Ateşoğlu; “Bundan sonra aranızda olmaktan dolayı onur ve mutluluk duyacağım” diyerek, Moda Platformu’nun üyesi olduğunu açıkladı.

SON SÖZÜ KADIN SÖYLER…

Aynı zamanda Moda Platformu’nun Mart ayı toplantısı da olan kahvaltılı buluşmanın sonunda mikrofonu eline alan Başkan Sadık Tavukçuoğlu, Fatih Üniversitesi Sema Araştırma Hastanesi Yönetimi’ne gösterdiği ev sahipliğinden dolayı şahsı ve üyeleri adına teşekkür etti. Tavukçuoğlu, kadının her zaman erkeklerden daha baskın olduğunu hatırlatan “Son sözü her zaman kadınlar söylemiştir” başlıklı bir fıkra ile buluşmayı sonlandırırken, yüzlerde haftaya damgasını vuracak tebessümleri de başlattı.

Moda Platformu Başkanı Sadık Tavukçuoğlu, platformun kadın üyelerine tek tek çiçek vererek, “Dünya Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun” dedi…

Fatih Üniversitesi Sema Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Yavuz Okur, bu anlamlı günde platformun kadın üyelerine parfüm ve resim çerçeveli saat hediye ederek, Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir