Mutlu emekliler ve yaşlılar için Sosyal Yaşam Evi...
 Kadir Toprakkaya

Mutlu emekliler ve yaşlılar için Sosyal Yaşam Evi…

Mutlu emekliler ve yaşlılar için Sosyal Yaşam Evi…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediyesi, emeklilerin ve 65 yaş üzeri mahalle sakinlerinin buluşup hoş vakit geçireceği, sağlık ve kuaför hizmetlerinden faydalanabilecekleri Sosyal Yaşam Evleri’nin ilkini Sahrayıcedit Mahallesi’nde açtı.

Emekli nüfusunun fazla olduğu Kadıköy’de komşuluk ilişkilerinin gelişmesi, mahalle sakinlerinin buluşup, çeşitli aktiviteler yapması için planlanan Sosyal Yaşam Evi’nin açılışını Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk yaptı.

Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi Hüseyin Özdemir’in önerisiyle ilk kez pilot bölge seçilen Sahrayıcedit Mahallesi’ndeki Sosyal Yaşam Evi’ne ücretsiz üye olabilen mahalle sakinleri, Yaşam Evi’nde farklı ve renkli etkinliklerden ücretsiz yararlanabiliyor.

KUAFÖR DE VAR, DOKTOR DA…

Halen 400 Kadıköylünün üye olduğu Sosyal Yaşam Evi’nde, kuaför hizmetleri başta olmak üzere tüm hizmetlerden ücretsiz faydalanabilen mahalle sakinleri, doktor ve sağlık hizmetlerinden yararlanabiliyor; İngilizce, bilgisayar ve resim gibi kurslara katılabiliyor; düzenlenen film gösterimleri ve kitap okuma etkinlikleri ile hoş vakit geçirebiliyor. Kendi aralarında tavla turnuvaları da düzenleyen mahalle sakinleri, hobi bahçelerinde çeşitli organik ürünler de yetiştirebiliyor. Sabah saat 08.00′de açılıp, akşam saat 19.00′da kapanan Sosyal Yaşam Evi’nde, doktor söyleşileri ve müzik dinletileri de gerçekleştiriliyor.

HER MAHALLEYE SOSYAL YAŞAM EVİ AÇILACAK…

Sosyal Yaşam Evi’nin kent yaşamında ihtiyaçtan doğduğunu ve son zamanlarda kaybolan komşuluk ilişkilerini yeniden canlandırdığını kaydeden Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk; “Sosyal Yaşam Evi’nin bu kadar büyük ilgi görmesinden çok mutlu oldum. Her mahalleye açarak, önemli bir ihtiyacı karşılayacağız” dedi.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir