Müzisyen Volkan Kirpik'in korosu Kadıköy'de!
 Pınar Baltacı

Müzisyen Volkan Kirpik’in korosu Kadıköy’de!

Müzisyen Volkan Kirpik’in korosu Kadıköy’de!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Müziğe çok küçük yaşlarda babasının teşvikiyle ud çalarak başlayan müzisyen Volkan Kirpik, bugünlerde mesleğine profesyonel olarak devam ediyor. Hobi olarak başladığı müziğin konservatuvara kabul edilmesinin ardından işi haline geldiğini ifade eden Kirpik; “Uzun süredir öğretmen olarak çalıştım ama şu sıralarda sadece Moda’daki müzik dershanemde dersler veriyorum. Bunun yanında müzik, hayatımın büyük bir kısmını kaplıyor. Koro çalışmalarım ve sahne hayatım devam ediyor” dedi.

Volkan Kirpik
“ÖĞRENCİLERİMİ ŞARKI SEÇİMLERİNDE ÖZGÜR BIRAKIYORUM”

İşini severek yaptığını belirten sanatçı; “Ama şanslıyım ki işim de beni çok seviyor. 14 yaşımda kanun çalmaya başladım. Bugün birçok müzik aletini çalabilsem de profesyonel olarak ud ve kanun çalıyorum. Bir de şu sıralar Kadıköy Belediyesi desteğinde bir koro çalışmamız var. Koroya katılmak isteyenler, belediyemiz aracılığı ile bizimle iletişime geçebilir. Herhangi bir sınava tabii tutulmadan, sadece heyecan ve yeterli istek olması halinde koroma katılabilirler. Unutmasınlar ki aslında hiç kimsenin sesi kötü değil, sadece yanlış şekilde söylüyorlar. Öğrenmek için de cesaretli olmaları gerekiyor. Ben çalışmalar sırasında öğrencilerimi bir hayli özgür bırakıyorum. İstedikleri parçaları bana sunuyorlar ve en uygun olana birlikte karar veriyoruz. Böylelikle çok farklı türde parçaların olduğu, birleştirici bir çalışma oluyor” şeklinde konuştu.

Volkan Kirpik
KONSER 29 MAYIS’TA!

Müziğin evrenselliğine de vurgu yapan Volkan Kirpik; “Yeni dönemde farklı dillerdeki parçaları da koromuz bünyesine almak istiyoruz. Koro çalışmalarımızda öne çıkan bir diğer detay da çalışmalarımıza çok değerli müzisyenlerin katılıyor olması. Arkadaşlarım koroya destek sunmak adına derslerimizde kendi müzik aletleri ile bulunuyor. Ben de kendi korom dışında Anadolu Yakası’ndaki neredeyse bütün korolara kanunla eşlik ediyorum. Bu dayanışma, koroya katılan arkadaşlar için de nitelikli bir deneyim oluyor. Konserimiz ise 29 Mayıs tarihinde Kadıköy Evlendirme Dairesi’nde olacak. Tüm Kadıköylü müzikseverleri bekleriz” diyerek sözlerini noktaladı. Koro konserlerinde ara ara kendi enstrümantal performanslarını da sergileyen Müzisyen Volkan Kirpik, önümüzdeki eylül ayı içerisinde ilk enstrümantal albümünü çıkarmaya hazırlanıyor.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir