Osman Erbil apartman görevlileriyle buluştu
 Kadir Toprakkaya

Osman Erbil apartman görevlileriyle buluştu

Osman Erbil apartman görevlileriyle buluştu
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, apartman görevlileriyle kahvaltıda bir araya geldi. Konut-İş Sendikası Genel Başkanı Alican Kayhan’ın da katıldığı buluşmada Erbil, görevlilerin sorunlarını kendilerinden dinledi.

Apartman görevlileri sigortalarının yapılmadığını, çalışma saatlerinin belirsiz olduğunu, apartman işleri dışında bazı özel işlerin dayatıldığını, horlanmaya maruz kaldıklarını, sendikaya üye olmada baskı hissettiklerini belirtterek, yaşadıkları olayları aktardı. Sorunları dinleyen Osman Erbil, apartman yönetimi ve apartman görevlileri arasındaki iş ilişkisinin hukuki sözleşmelere bağlı olmasının önemine dikkat çekerek; “Eğer yasal haklarımızı bilir ve sendika hakkımızı kullanırsak, karşılıklı olarak iş sınırları net bir şekilde çizilir. Apartman yönetimlerinin hatalı uygulamalarından kaynaklanan istismarı da önlemiş oluruz. Belediye başkanı olduğumuzda sizlerin yaşamış olduğu problemleri dinlemeye ve çözüm bulmaya açık olacağız. Öncelikle de barınma hakkınızın insani koşullarda kullanılmasını özellikle sağlayacağız” dedi.

Osman Erbil
“SENDİKALI OLMA BİLİNCİ YÜKSELİYOR”

Konut-İş Sendikası Genel Başkanı Alican Kayhan da gelecek ve iş güvencesi kaygısının apartman görevlilerinde yoğun bir şekilde yaşandığını kaydederek; “Apartman görevlilerimizin haklarını bilmesi ve çalışma koşullarının iyileşmesi için sendika çok önemli. Sendikalı olma bilinci yükseliyor. Vatan Partisi‘nin mücadelemize verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, daha öncesinde Kayhan’ı da ziyaret ederek, apartman görevlilerinin yaşadığı sıkıntılar hakkında görüşmüştü.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir