Rukiye Sultan’ın köşkünde evliliğe hazırlık...
 Kadir Toprakkaya

Rukiye Sultan’ın köşkünde evliliğe hazırlık…

Rukiye Sultan’ın köşkünde evliliğe hazırlık…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Göztepe’de 1900’lü yıllardan kalma tarihi bir köşk içerisinde estetik, güzellik ve sağlıklı yaşam alanlarında hizmet veren güzelliğin adresi Flavius Klinikleri, yurtiçi ve yurtdışından gelen birçok kişiye hizmet veriyor.

Bir dönemin sayfiye semtlerinden Göztepe’de, koru içerisinde yer alan asırlık köşk, Abdülhamit’in kızı Rukiye Sultan’a özel olarak 1900’lerin başında inşa edilmiş. Rukiye Sultan’ın ardından 1930’lu yıllardan itibaren Nural Ailesi tarafından uzun yıllar konut olarak kullanıldıktan sonra ise, 1999-2002 yılları arasında restore edilerek modern bir estetik, güzellik ve sağlıklı yaşam merkezi olarak faaliyete girmiş. Tarihi Nural Köşkü’nün hikâyesi kısaca böyle…

Restorasyon çalışması özenle gerçekleştirilen köşk, tarihi dokusunu tamamen koruyor. İki aşamada gerçekleştirilen restorasyonda, ilk olarak yapının teknik olarak sağlamlaştırılmasına yönelik çalışmalar yapılmış. Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından “Birinci sınıf tarihi eser” olarak korumaya alınan bu tarihi köşkün tüm yaşanmışlığını taşıyan duvarlar da, yüzyıl öncesinin ince zevkini taşıyan motif ve desenlerle süslü…

TEPEDEN TIRNAĞA GÜZELLİKTE SINIR YOK…

Flavius adıyla estetik, güzellik ve sağlıklı yaşam merkezi olarak düzenlenen tarihi köşkün 26 odasından her biri, ayrı bir hizmete ayrılmış. Çağımızın en modern cihazları ile birlikte estetik, güzellik ve sağlıklı yaşam dünyasındaki son gelişmelerin hizmete sunulduğu mekanda; modern ve klasiğin harmanlanmasından doğan sentez, yapının iç dekorasyonunda da kendini gösteriyor. Özellikle giriş, ofisler ve kafe bölümünün düzenlenmesinde, yapının yaşı ve dokusu itibarıyle taşıdığı klasik kimliği ortaya çıkaran modern çizgiler tercih edilmiş. Köşkün bahçesinde 200 yaşındaki ıhlamur ağacının kokusu, kestane ağaçlarının gölgesi, limon çiçeklerinin uyarıcı etkileri de güzellik terapilerinden sonra köşke özel içeceklerin doğal ortamda alınmasına eşsiz bir imkân hazırlıyor.

FLAVİUS’TA HİZMET PROFİLİ ÇOK GENİŞ…

Her yaşta bay ve bayanların tümüne cilt ve vücut bakımından jimnastik ve yoga programlarına, lazerle gençleşmeden cilt ve beden sorunlarına, cilt problemlerinden zayıflama tedavilerine, saçlı deri problemlerinden imaj geliştirme tekniklerine, detox terapilerinden cilt destekleme terapilerine kadar oldukça geniş bir hizmet içeriği sunuluyor. Profesyonel bir hizmet profiline sahip olan Flavius Sağlıklı Yaşam Estetik ve Güzellik Merkezi bünyesinde yer alan kafe bölümünde ise, misafirlere diyet lezzetlerinin ağırlıkta olduğu içecekler sunuluyor.

GELİN VE DAMAT ADAYLARI EVLİLİK ÖNCESİNDE NELER YAPIYOR…

Cildimizde ve bedenimizde birçok sorun olabilir. Gelin ve damat adayları; saç dökülmesinden sivilce problemlerine, çatlaklardan fazla kilolara, kıllanma problemlerinden kırışıklıklara, lekelerden kılcal damar problemlerine kadar birçok problemi taşıyor olabilirler. Adaylar, merkezlere başvurduğunda öncelikle ciltteki ve bedendeki sorunlar tespit ediliyor. Sonrasında nikâh tarihi, mevsimsel özellikler, adayların terapiler için ayırabilecekleri zaman dilimleri dikkate alınıyor. Ardından ise kişilere özgü hazırlanan hızlı bir iyileştirme, problemleri küçültme, daha iyi bir cilt ve beden çizgileri oluşturma, daha iyi bir imaja kavuşma gibi beğenilen özellikler sağlık, estetikle ve güzellik ile buluşturuluyor.

GELİN VE DAMAT ADAYLARININ CİLTLERİNDE EN SIK KARŞILAŞILAN PROBLEMLER…

Gelin ve damat adaylarında var olan problemlere bakıldığında, en sık dile getirilen şikâyetler damat adaylarında sivilce, sivilce izleri ve saç dökülmesi problemleri; gelin adaylarında ise sivilce, kılcal damar, çatlak, leke, şişmanlık ve selülit problemleri öne çıkıyor.

BAZEN EVLİLİK ÖNCESİNDE PSİKOLOJİK DESTEK DE GEREKEBİLİYOR…

Özellikle genç yaşta veya ileri yaşlarda evliliğe koşanlarda oluşturulacak evlilik kurumunun getirdiği heyecandan dolayı, insanların cilt ve beden sağlıkları bozulabiliyor. Bu durumda hemen psikologlarımız devreye giriyor, gerekli destek terapileri yapılıyor, sıkıntılardan adaylar uzaklaştırılıyor ve belki de adayların gelecekteki evlilik yaşamlarında mutlu bir çift olmasının temelleri güçlendirilmiş oluyor.

EVLİLİKTE YAŞAM BİÇİMİNDEKİ DEĞİŞİKLİKLERE BAĞLI OLARAK BEDENİMİZİ BEKLEYEN RİSKLER…

Evlilikten sonra genellikle bireylerin yaşam biçimlerinde belirgin değişiklikler oluşmakta. Bu değişiklikler arasında genellikle balayı ile başlayan daha çok yemek yemek, daha hareketsiz kalmak gibi keyfe yönelik yaşama unsurları ile şişmanlık ve selülitin gelişmesi başlıca yaşananlar… Özellikle evlilikte başlayan hamilelik ile bedenimizde değişen hormonal etkilerin de yaşanmaya başladığını düşünecek olursak; ciltte kuruma, kılcallarda belirginleşme, lekelenme, ciltte elastikiyet kaybı, çatlaklar gibi birçok sorunu yaşamaya başlarız.  Bu olumsuzluklara karşı gelin ve damat adayları, özenle bilgilendirilerek risklerini azaltabiliyorlar.

DESTEK İÇİN NE KADAR ZAMAN GEREKİYOR…

Cilt ve beden ihtiyaçlarının neler olduğu, terapiler için ihtiyaç duyulan zamanı belirliyor. Birkaç hafta ile birkaç ay arasında değişen sürelerde ihtiyaç duyulan terapiler gerçekleştiriliyor. En sonunda da gelin ve damat adaylarının ciltlerini daha genç, daha canlı, daha sağlıklı ve daha çekici hale getirecek özel bakımlar gerçekleştirilerek, adaylar nikâh törenlerine uğurlanıyor.

KOZMETİKLER VE DESTEKLER…

Cilt ve beden ihtiyaçlarının karşılanmasında dışarıdan kozmetikler, içeriden ise gıdasal destekler, yapılan değerlendirmeler sonucunda gelin ve damat adaylarına öneriliyor. Bazı adayların formlarının daha iyi bir seviyeye çıkarılması, beslenme listelerinin ve günlük egzersiz programlarının düzenlenmesi de sağlanıyor.

FLAVİUS HİZMETLERİNİ BİRÇOK NOKTADA ALABİLMEK MÜMKÜN…

Türkiye’de 16 ayrı noktada hizmet veren ve dünyada ilk defa hizmetlerinin kalitesini ISO 9001:2000 belgesi ile tescilletmiş Flavius Güzellik Merkezleri; Ankara’da Kavaklıdere’de, İstanbul’da ise Göztepe’de hizmetlerini sunuyor.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir