Kadir Toprakkaya

Sahrayıcedit’te “Açık Kütüphane”ye ilgi yoğun…

Sahrayıcedit’te “Açık Kütüphane”ye ilgi yoğun…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Sahrayıcedit Mahallesi Muhtarı Seval Özkan tarafından 2011 yılında başlatılan "Açık Kütüphane" proje uygulaması, vatandaşların yoğun katılımı ile devam ediyor.
 
Proje kapsamında, vatandaşlar tarafından Mahalle Muhtarlığı’na bağışlanan ders kaynak, sınavlara hazırlık, öykü, roman ve yabancı dil kitapları, yine mahalle sakinleri tarafından ücretsiz olarak sahipleniliyor ve mahalle sakinleri arasında bir kitap değiş-tokuşu yapılması sağlanıyor.

"MAHALLELİ DAYANIŞMASI SAĞLIYORUZ…"

Proje ile ilgili bilgi veren Muhtar Seval Özan; "Mahallemiz içinde başlattığımız bu proje kapsamında muhtarlığımız, bir kitap değiş-tokuş merkezi haline geldi. Toplanan kitaplar, düzenlenip yeni sahiplerini bulmaları için kütüphanemizde sergilenmekte ve ihtiyacı olan öğrenci ya da vatandaşlar tarafından ücretsiz olarak alınmaktadır. Kitap fiyatlarının çok yüksek olduğu günümüzde, mahalle sakinleri arasında başlatılan bu uygulama ile öğrencilerin masraflarından tasarruf edilmesi ve mahalleli dayanışması sağlanmaktadır" dedi.

"AÇIK KÜTÜPHANE’Yİ BÜYÜTEREK, ÇAĞDAŞ KÜTÜPHANE KOŞULLARINA KAVUŞTURMAYI HEDEFLİYORUZ…"
 
"Açık Kütüphane"nin her geçen gün daha çok kişiye ulaşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirin Muhtar Özkan, kitap okuma oranlarının gelişmiş ülkelere göre çok düşük olduğu ülkemizde; hem okuyan öğrencilere kitap desteği sağlamak, hem de daha çok kişinin kitap okumasına yardımcı olabilmek amacıyla başlatılan projenin gelişmesini görmek ve olumlu geri dönüşler almaktan mutluluk duyduğunu ve bundan sonraki hedeflerinin vatandaşlardan gelen talepler doğrutusunda "Açık Kütüphane"nin daha da büyütülerek, çağdaş kütüphane koşullarına taşınması için çalışmak olduğunu söyledi.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir