Sedef Kabaş: İletişim yoksa, liderlik de yok!
 Kadir Toprakkaya

Sedef Kabaş: İletişim yoksa, liderlik de yok!

Sedef Kabaş: İletişim yoksa, liderlik de yok!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

“Her problemin kısa, kolay, ucuz ve işe yaramayan bir çözümü vardır. Eğitim ise size etkili ve kalıcı çözümler sunar. Ancak eğitim; emek, çaba, zaman ve yatırım ister. Unutmayın ki eğitim, mutlaka ileride size olan borcunu öder.” Bu sözler, CNN International’da çalışan ilk Türk gazeteci olmasının yanı sıra pek çok özelliği bulunan Dr. Sedef Kabaş’a ait.

Geçtiğimiz hafta Kalamış Körfez Lions Kulübü’nün konuğu olarak katıldığı bir buluşmada rastladığımız Kabaş; “Günümüzde iletişim öylesine etkili bir duruma geldi ki, liderliğin olmazsa olmazı oldu. Yani iletişim yoksa, liderlik de yok” dedi.

Sedef Kabaş

NE SÖYLEDİĞİNİZ KADAR, NEYİ NASIL SÖYLEDİĞİNİZ DE ÖNEMLİDİR…

Kişilerin konuşma  biçiminin çok önemli olduğuna dikkat çeken Sedef Kabaş; “Konuşma biçiminiz kim olduğunuzu net bir şekilde ortaya koyar. Ne söylediğiniz kadar, neyi nasıl söylediğiniz de önemlidir. Mesajınızın net şekilde karşı tarafa geçmesinde etkili ses, etkili beden dili ve diksiyon kritik rol oynamaktadır” şeklinde konuştu.

KİLERCİBAŞI KÖŞKÜ’NDE…

Türk Lions Çevresi Anadolu Yakası Sosyal Hizmet Vakfı’na ait tarihi Kilercibaşı Köşkü’nde gerçekleşen etkinlikte, Muazzez İlmiye Çığ’ın hayatını anlatan “Muazzam Muazzez” adlı kitabını da imzalayan medya ve iletişim uzmanı Dr. Sedef Kabaş, “Bu kitabın projesi yıllardır zihnimde vardı, fakat icraata dökülmesi ancak geçtiğimiz yıl gerçekleşebildi. O’nun bir asrı aşan ömrünü Türkiye’nin aydınlanmasına adamış olması, Sümeroloji ve Hititoloji alanlarındaki çalışmaları ile binlerce yıla dayanan tarihsel mirasımızın korunmasında oynadığı büyük rol bana ışık oldu” açıklamasında bulundu.

Sedef Kabaş

Bunu paylaş:
 • 86
 •  
 •  
 •  
 •  
 •   
 •   
 •  

One Response to Sedef Kabaş: İletişim yoksa, liderlik de yok!

 1. fatih karaca Şubat 19, 2018 at 1:21 pm

  sizleri ağırlamaktan mutluluk duyduk, verimli ve güzel bir söyleşi oldu.. ayrıca Kadıköy Life ailesine de teşekkür ederiz. saygılarımla..

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir