Şehit ve gazi aileleri yemekte buluştu
 Pınar Baltacı

Şehit ve gazi aileleri yemekte buluştu

Şehit ve gazi aileleri yemekte buluştu
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Caddebostan Büyük Kulüp, şehit ve gazi ailelerini verdiği bir yemekle buluşturdu. Kadıköy Kaymakamı Mustafa Özarslan, Kadıköy İlçe Emniyet Müdürü Murat Işık, Emekli Orgeneraller Hasan Aksay, Cumhur Asparuk, Yalçın Ataman ve Atilla Ateş, Büyük Kulüp Yönetim Kurulu Başkanı Gündüz Kaptanoğlu, üyeler ve işadamlarının da hazır bulunduğu yemeğe yaklaşık 400 kişilik katıldı.

Şehitlerin anısına durulan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Büyük Kulüp Yönetim Kurulu Başkanı Gündüz Kaptanoğlu, bir açılış konuşması yaparak Zeytin Dalı Harekatı’na değindi, tüm şehit ailelerine sabır diledi. Kaptanoğlu, konuşmasında şunları ifade etti: “Büyük Kulüp olarak şehit yakınları ile gaziler ve yakınlarına elimizden geldiğince yardım etme arzusundayız. 14 Şubat Sevgililer Günü’nde 50 bin lirayı Mehmetçik Vakfı’na bağışladık. Şehit ve gazi ailelerimizin çocuklarına burs vermek amacındayız. En az 50 kişiye burs vereceğiz.”

Şehit ve gazi aileleri

“BİZ BİRLİK OLDUKÇA VATAN BÖLÜNMEZ”

Ardından söz alan Büyük Kulüp Genel Müdürü Ahmet Aytekin, günün anlam ve önemine dair önemli açıklamalarda bulundu. FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Mehmet Şefik Şefkatlioğlu’nun bir bacağını kaybederek gazi olan eşi Vahide Şefkatlioğlu ise, şehit ve gazi aileleriyle bir araya geldikleri için çok farklı duygular yaşadıklarını söyledi. Zeytin Dalı Harekatı için kardeşinin de Afrin’e gideceğini dile getiren Şefkatlioğlu; “Biz birlik oldukça bu vatan bölünmez. Askerlerimizin destekçisiyiz. Ne zaman isterlerse biz de gitmeye hazırız. Şehit ve gazi aileleriyle kardeş olduk. Düşenin halinden düşen anlar. Buradaki ailelerle akrabadan daha yakınız. Bu dünyada da ahirette de kardeşiz” ifadelerini kullandı.

50 ÖĞRENCİYE EĞİTİM BURSU…

Dernek başkanlarına plaket verilmesinin ardından Büyük Kulüp Eğitim Bursu ve Yardımlaşma Komitesi Başkanı Osman Haldun Tol, 50 öğrenciye verilen eğitim bursuna dair açıklamalarda bulundu. Müzik dinletisi ve yemeğin ardından Büyük Kulüp Yönetim Kurulu Başkanı Gündüz Kaptanoğlu, 15 Temmuz Şehit Yakınları ve Gaziler Derneği Başkanı Musa İlhan’a plaket takdim etti.

Bunu paylaş:
  • 128
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir