Silence İstanbul medya ile buluştu…
 Kadir Toprakkaya

Silence İstanbul medya ile buluştu…

Silence İstanbul medya ile buluştu…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Değişen Anadolu Yakası’nı uluslararası etkinlikler ve organizasyonlarla buluşturan Silence İstanbul Hotel & Kongre Merkezi yönetimi, yerel medya ile bir araya geldi.

Ataşehir’de hizmete giren 200 milyon dolarlık dev yatırım, Gümrük bölgesinde yakın gelecekte beklenen değişimin de habercisi olarak yorumlandı. Hizmete girdiği ilk 9 ay içerisinde 63 kongreye ev sahipliği yaparak 72 bin kişiyi İstanbul’a çeken Silence İstanbul’un hedeflerini, Genel Müdür Ali Can Aksu açıkladı. Basın davetine, Kadıköy Life Medya Grubu da katılım gösterdi.

Silence İstanbul Hotel & Kongre Merkezi Genel Müdürü Ali Can Aksu, kahvaltı programının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Aksu’nun açıklamalarının satır aralarında şunlar yer aldı:

ÜLKE EKONOMİSİNE 25 MİLYON EURO KATKI…

“İki tesisimizin maliyeti ortalama olarak 200 Milyon Dolar… Nisan ayında gerçekleştirdiğimiz Dünya Dans Festivali’nde 4 gün içerisinde 5 bin kişi otelimize, dolayısıyla Ataşehir’e geldi. 620 odamız ile 2014 yılı içerisinde hedefimiz yüzde 80 doluluk oranı… Türkiye ekonomisine 25 Milyon Euro katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Ne kadar çok istihdam sağlarsak, o kadar güzel…

GÜMRÜK ve İETT ALANI KALKINCA…

Bölgemizde gümrük faaliyetleri ve tırlar büyük sorun… Gümrük ve İETT’nin taşınması söz konusu… Biz de bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gümrük ve İETT’nin yerine büyük bir fuar ve kongre merkezi olması, bölgeye inanılmaz bir canlılık getirecektir. Nisan ayı içerisinde sadece 4 günlük Dans Festivali’nde çevre esnafları 1 aylık cirolarını 1 günde kazandı.

ORTADOĞU EKONOMİ ZİRVESİ GELİYOR…

Silence İstanbul Hotel & Kongre Merkezi’mizin Ağustos ayı içerisinde Ortadoğu Ekonomi Zirvesi’ne ev sahipliği yapması çok kuvvetli bir ihtimal… Bu yönde hazırlıklarımız sürüyor.

ANADOLU YAKASI HIZLA GELİŞECEK…

Bölgemizde 30 otel var. Önümüzdeki süreçte 30’a yakın otelin daha açılacağını biliyoruz. Kongre merkezi olarak potansiyel büyük… Ancak, Anadolu Yakası’nda da tanıtım eksikliği olduğunu söyleyebilirim. Bölgenin ciddi anlamda tanıtıma ihtiyacı var.”

Silence İstanbul Hotel & Kongre Merkezi terasından Ataşehir genel görünümü…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir