Kadir Toprakkaya

Teknik Yapı, Evora İstanbul modelini Denizli’ye taşıyor…

Teknik Yapı, Evora İstanbul modelini Denizli’ye taşıyor…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Teknik Yapı, yeni dönem için hazırladığı strateji ve projeleri paylaşmak üzere bir basın toplantısı düzenledi. Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım ve Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım’ın ev sahipliğinde Et-inn’de gerçekleştirilen kahvaltılı sohbet toplantısında; önceki döneme göre daha zorlu, fakat bir o kadar da umut verici yeni sürece girildiği vurgulandı.

Toplantıda paylaşılan yeni bir projeye göre Teknik Yapı, Emlak Konut ile yaptığı “arsa satışı karşılığı gelir paylaşım modeli” kapsamında Denizli’nin merkezinde 115 dönüm arazi üzerinde yaklaşık 1.500 bağımsız birimden oluşan yeni bir karma proje yapacak. Yaklaşık 600 milyon lira büyüklüğünde olacak proje için Ocak 2016’da ön talep toplanacak ve yılın ilk çeyreğinde lanse edilerek satışa çıkacak. Anadolu’nun sanayi üslerinden biri olan Denizli’nin aynı zamanda kültürel ve termal kaynaklarıyla da önemli bir turizm şehri olduğunu belirten Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, bu kapsamda projeyi hem yaşam amaçlı hem de yatırım amaçlı bir konseptte sunacaklarını belirtti.

“ANADOLU’DAKİ MÜŞTERİLERİMİZİN AYAĞINA GİDİYORUZ…”

“Bugüne kadar yeni potansiyel bölgeleri keşfederek müşterilerimize kazandırma konusunda yüksek başarılı sağladık” diyen Nazmi Durbakayım, “kazan-kazan” modelini Anadolu’ya yayacaklarını açıkladı. Evora İstanbul, Metropark ve Concord İstanbul projelerinden oluşan üç önemli Teknik Yapı yatırımındaki müşteri mozaiğinin bu açılımda etkili olduğuna vurgu yapan Durbakayım; “1974’ten beri gerçekleştirdiğimiz her projeden daire alan müşterilerimizin önemli kısmının Anadolu’dan olması, yeni açılımlar gerçekleştirmemiz gerektiğini işaret ediyordu. Özellikle 2005’ten bu yana gerçekleştirdiğimiz büyük projelerimizden daire alanların yüzde 25’inin Anadolu’dan olması, bizim İstanbul dışında uygun bir proje araştırmamıza neden oldu. Bu kapsamda bugüne kadar Anadolu insanı İstanbul’a gelip bizden gayrimenkul alıyordu. Şimdi biz Anadolu insanımızın ayağına kadar gidiyoruz” açıklamasında bulundu.

GENİŞ BALKONLAR VE BÜYÜK OTURUM ALANLARI…

Emlak Konut’un gerçekleştirdiği Denizli ihalesinin aranılan fırsat olduğunu ifade eden Nazmi Durbakayım, “dinamik ve yatırımcı ruhu taşıyan insanlara sahip” olan Denizli’yi, bölgesel sanayi gücü olan ve her şeyden önemlisi modern şehircilik anlayışına sahip bir şehir olarak tanımladı. Denizli’deki proje hakkında ön bilgi aktaran Durbakayım; “Denizli projemiz altısı konut, ikisi ticaret, ikisi park ve ikisi eğitim adası olmak üzere toplam 12 adadan oluşan bir arazi üzerinde yükselecek. Rezidans dairelerin ağırlıkta olacağı projede geniş balkonlar ve büyük oturum alanlarına sahip 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 tipi daireler yer alacak” diye konuştu.

EVORA İSTANBUL, 1′E 3 VERDİ…

“Evora İstanbul projesini Denizli’ye taşıma nedenimizin arkasında ortaya çıkan yeni şehir anlayışı ve sağladığı kazanç yatıyor” diyen Nazmi Durbakayım, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bundan 4 yıl önce bir iddiada bulunmuştuk ve ‘Evora İstanbul, Tuzla’nın tacı olacak’ demiştik. Şimdi bu taç tamamlandı ve Tuzla’da tüm ihtişamıyla parlamaya başladı. Toplam 4.979 daire ve 100 ticari üniteden oluşan bu küçük şehirde yaşam başladı. İlk başladığımızda yaklaşık 1 milyar lira değerindeki bu eser, şimdi yaklaşık 3 milyar liralık bir değere ulaştı. Böyle büyük bir projeyi tek başına, öngörülen sürede ve beklentinin üzerinde kalite ile hayata geçirmenin gururunu yaşıyoruz. Kreşinden okuluna, marketinden kuaförüne, sucusundan perdecisine kadar temel yaşam ihtiyaçlarının kendi içinde karşılandığı bu devasa projede şimdiden 9 bin kişi yaşamaya başladı.”

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir