Tuğrul Kihtir: Kadıköy'ü halk konseyleriyle yöneteceğiz
 Haber Merkezi

Tuğrul Kihtir: Kadıköy’ü halk konseyleriyle yöneteceğiz

Tuğrul Kihtir: Kadıköy’ü halk konseyleriyle yöneteceğiz
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Opr. Dr. Tuğrul Kihtir, Ulusal Kanal’ın 19. yıldönümü kutlama gecesine katıldı. “Kökünden kopuk, halkından kopuk bir yönetimimiz olmayacak. Vatan Partisi, Kadıköy’de gerçekten halkçı, halkın sorunlarına eğilen bir belediyecilik sistemi kuracak” diyen Tuğrul Kihtir, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Sadece estetik değil, aynı zamanda rekonstrüktif cerrahıyım. Rekonstrüktif cerrahi, herhalde belediye başkanlığı sürecinde çok işimize yarayacak. Kadıköy, İstanbul’un çok güzide bir bölgesi. Eski çağlarda buraya gelenlerin ilk yerleştiği yer Kadıköy, Fikirtepe ve Kurbağalıdere. Zaten Khalkedon, Kurbağalıdere demek aynı zamanda. Ben de bir Kadıköylüyüm. Kendimi bildim bileli Feneryolu’ndayım. İstanbul’a geldiğiniz zaman Asya’nın başladığı ilk nokta Kadıköy’dür. Bizim amacımız da Kadıköy’ün bu tarihi önemine layık bir marka haline gelmesidir. Yapacağımız projelerle bunları gerçekleştireceğiz.

Tuğrul Kihtir

TÜRK’ÜN YÖNÜ ANADOLU OLMALIDIR…

Ulusal Kanal’ın 19. yıldönümü derken, aklımdan bana bir şeyin 1000. yıldönümü olduğunu size hatırlatmak geldi. 2018’den 1000 yıl geriye gidersek, 1018 yılına gidiyoruz. 1018 yılı, Türklerin Anadolu’dan Asya’ya yürüyüşünün başlangıcıdır. Selçuklular, Orta Asya’dan Hazar’ın doğusuna inmeye başladıkları zaman, Gazneliler ile Karamanlılar arasındaki sıkışık dönemde kurucuları Tuğrul Bey, ağabeyi Çağrı Bey’i o sıkışıklık anında kendilerine yurt bulması için 3000 süvari ile gönderir. O 3000 süvari Anadolu’ya gelir. Üç sene kalırlar ve dönüşte Çağrı Bey, Tuğrul Bey’e der ki; ‘Bizim yönümüz, Türk’ün yönü Anadolu olmalıdır.’ İşte 1018 yılı bu anlamda çok önemlidir.

ATATÜRK HİÇBİR DEVLETİ YIKMAMIŞ, BİLAKİS DEVAM ETTİRMİŞTİR…

Abbasi halifesi, Mısır Şiileri ve Büveyhiler tarafından büyük bir tehlike altındadır. Tuğrul Bey, Abbasi halifesine yazar, der ki ‘Geleyim seni kurtarayım.’ Ve gelir, O’nu kurtarır. Büveyhileri yener, halifeyi tahtına geri oturtur ve şart koşar, der ki; ‘Halife ile ben karşı karşıya aynı eşitlikte tahta oturacağız.’ Yani önüne yürüyerek çıkıp eğilmek istemez ve halife de bunu kabul eder. Abbasi halifesine şöyle der: ‘Size saygımız sonsuzdur ama bundan sonra izin veriniz, siz din işlerine bakınız, biz devlet işlerine.’ İşte laikliğin kurucusu Tuğrul Bey, 1055 yılında bundan 963 sene önce bütün devletlerden önce laikliği oluşturan adamdır. Osman Gazi de bunun farkındadır. Anadolu İmparatoru Alaaddin Keykubat da bunun farkındadır, Atatürk de bunun farkındadır. Bunların hepsi, toplumlarının birleştirerek yeniden devlet kurmuş kimselerdir. Mesela Atatürk, hiçbir devleti yıkmamıştır, bilakis devam ettirmiştir. Borçlarına kadar yüklenerek hepsini devam ettirmiştir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk hakkında yapılan algı operasyonlarının hepsini kınıyorum.

KADIKÖY’Ü ALACAĞIZ…

Kuracağımız halk konseyleri ile yöneteceğiz Kadıköy’ü ve 15 günde bir, ayda bir insanları herkese açık olarak toplayacağız. Sorunlarını dinleyeceğiz, çözüme kavuşturacağız. Osman Gazi’nin oğlu Orhan Gazi’nin de dediği gibi, ‘İnsanı yaşat ki sen de yaşayasın’. Biz kökünden kopuk, halkından kopuk, seçim barajları arkasından politika yapan bir halkçı parti olmayacağız. Bu seçimlerden sonra 1 Nisan’da Vatan Partisi, halkın partisi olarak bilinecek. Allah’ım yolunuzu açık etsin. Bu işi başaracağız, Kadıköy’ü alacağız.”

Bunu paylaş:
  • 12
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir