Tülin Kaynak'tan yeni sergi: Hayal Et
 Kadir Toprakkaya

Tülin Kaynak’tan yeni sergi: Hayal Et

Tülin Kaynak’tan yeni sergi: Hayal Et
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Eva Sanat Galerisi, 21 Eylül-4 Ekim 2018 tarihleri arasında Kadıköylü ressam Tülin Kaynak’ın “Hayal Et” başlıklı sergisine ev sahipliği yapıyor. Soyut çalışmalarıyla tanıdığımız sanatçı, bu sergisinde son dönem işlerinden bir seçkiyle izleyicisiyle buluşuyor.

Eleştirmen Nilgün Yüksel, sanatçı için hazırlanan katalogda şu ifadelere yer verdi: “Dünyayı salt gerçek olarak değerlendirdiğimiz verilerin görüntülerinden soyar. Zihninin kapılarını  açar. Düşlediklerini, görüntünün ardında gördüklerini tuvale aktarır. Sonra onun yapıtlarını çağrıştıran, anlatan kelimeler ortaya çıkar. Renk, doku, leke, ışık ve müzik… Tülin Kaynak‘ın eserlerini dikkatle izlediğinizde onun sanatına ilişkin verileri, dolaştığı alanları, kendi dili ve anlatımı üzerinden yaptığı araştırmaları görmek olasıdır. Dokunun ve boyanın yoğunlaştığı, doğaçlamanın sessizce yüzeyden geçtiği alanlardan, ışığın egemenliğindeki inceltilmiş boyamaları barındırır bu yapıtlar. Soyut sanatın plastik dildeki tüm anlatımlarını gösterirler. Hızlı, gestual boyamalardan dingin ve ayrıntıcı harekete geçerler.”

TÜLİN KAYNAK HAKKINDA…

Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü Sevk ve İdare Yüksek Okulu ile İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Hastane İşletmeciliği Yüksek Lisans programını bitirdi. Sağlık kuruluşlarında yöneticilik görevlerinde bulundu. Mehmet Güreli, Nilgün Sabar, Berna Kılıçoğlu, Selahattin Yıldırım atölyelerine devam eden Tülin Kaynak, Mehmet Güleryüz Atölyesi’nde de dört yıl sanat eğitimi aldı. Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği üyesi. Tülin Kaynak, hâlihazırda resim çalışmalarına İstanbul Fenerbahçe’deki ve İzmir Çeşme’deki atölyelerinde devam etmekte.

Tülin Kaynak

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir