Unutmuyor, unutturmayacaklar!..
 Kadir Toprakkaya

Unutmuyor, unutturmayacaklar!..

Unutmuyor, unutturmayacaklar!..
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kardeşini 7 yıl önce Bağdat Caddesi’nde meydana gelen trafik kazasında kaybetti. “Yeter” diyen Yeşim Ayöz, kardeşi anısına Suat Ayöz Trafik Mağdurları Derneği’ni kurdu. Ayöz, 7 yıldır vatandaşları “trafik terörü”ne karşı bilinçlendirmek için ekibi ile birlikte gecesini gündüzüne katıyor.

“Dünya Trafik Mağdurlarını Anma Günü”nde, kardeşini kaybettiği Bağdat Caddesi Şaşkınbakkal’da stant açan Suat Ayöz Trafik Mağdurları Derneği büyük ilgi gördü. Sosyal duyarlılığı ile öne çıkan Kadıköylüler, trafikte yaşanan sıkıntıları dernek yönetimi ile paylaştı.

Önerilerini ve dileklerini kaza mağdurları için oluşturulan dilek kutusuna bırakan vatandaşlar, trafik terörüne sert tepki gösterdi.

MAĞDURLAR DERNEK YÖNETİMİNDE…

Bisikleti ile bisiklet yolunda seyrederken, kuralları ihlal eden bir aracın çarpmasıyla bir kolunda yarı yarıya güç kaybı yaşayan ve bir süre yatağa düşen Yasin Özüarap, olay sonrasında tüm kaza mağdurlarının hakkını aramasını gerektiğini düşünerek derneğe üye oldu. Etkinlikte, vatandaşlara “acil durumda arama kartı” da hediye edildi.

DERT YANDILAR…

Kadıköylüler, dernek üyeleri ile trafikte çözülmesi gereken sorunlara yönelik fikirlerini istişare etti. Hız kurallarına uymayan sürücülerin, yol ve kaldırımlardaki yetersizliğin ve dikkatsizliğin faturasını masum insanların çektiğini hatırlatan Kadıköylüler, denetim eksikliğine de işaret etti.

Bazı televizyon programcılarının da yakından ilgilendiği etkinlikte dernek yönetimi, trafik mağdurlarının haklarını aramaya devam edeceklerinin altını çizdi. Suat Ayöz Trafik Mağdurları Derneği etkinliğini organize eden isimler arasında şu üyeler yer aldı: Dernek Kurucusu ve Genel Sekreteri Yeşim Ayöz, Yardımcı Üye Çiğdem Ceyhan, Yasin Özüarap ve Ümit Kadir Keleş…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir