Yarım asırlık çınar emekli oldu...
 Kadir Toprakkaya

Yarım asırlık çınar emekli oldu…

Yarım asırlık çınar emekli oldu…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Türkiye’nin en kıdemli devlet memuru, Kadıköy Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Ramazan Gürçay, 65. doğumgününü kutladığı özel gecede 47 yıllık mesleki hayatını geride bırakarak emekli oldu.

Yarım asırlık çınarı hem mutlu hem de hüzünlü gününde, ailesi ve sevenleri yalnız bırakmadı. Suadiye Tavacı Recep Usta’da gerçekleşen veda gecesine Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal, Kadıköy Belediye Başkan Yardımcıları Hulusi Özocak ve Süreyya Ensari’nin yanı sıra birçok Kadıköy Kaymakamlığı birim müdürü de katıldı.

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI…

Kadıköy’ün geçmişten bugüne değişimine şahitlik eden ender isimler arasında yer alan Ramazan Gürçay’ın heyecanını, hayat arkadaşı Hediye Güler Gürçay ve çocukları da paylaştı. Tavacı Recep Usta İşletmecisi Ercan Öztürk’ün spesiyal şov yaptığı gecede, Ramazan Gürçay’ın yer yer duygu dolu anlar yaşadığı ve gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

BİROL KURUBAL: “YİNE BİRLİKTEYİZ…”

Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal, Yazı İşleri Müdürü’nün emekliliğine yönelik şunları dile getirdi: “Ramazan Ağabeyimiz hiçbir zaman görevini aksatmadı. Her zaman dakikasında mesaisini yaptı. Güzel çalıştı, örnek oldu. Şimdi bir hayat emeklisi… Emekliliği nedeniyle binamızda çalışmayacak, ama yine kendimizi birlikte çalışıyor gibi hissedeceğiz. Yeni dönem arkadaşlarımız, deneyiminden yararlanmak için her zaman kendisiyle iletişim içerisinde olacaktır. Bugüne kadar göstermiş olduğu örnek insan tutumundan dolayı kendisine teşekkür ediyorum.”

65. YAŞ PASTASINI ÜFLEDİ…

Mesai arkadaşları ve sevenlerinin hediye yağmuruna tuttuğu Ramazan Gürçay, doğumgünü pastasına üfleyerek 65. yaşına girdi. Kaymakam Birol Kurubal, kurumu adına özel bir hediyeyi davetliler huzurunda Gürçay’a takdim etti.

Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal ve davetliler, Tavacı Recep Usta’nın meşhur kuzu dolmasına tam not verdi…

Kadıköy Mal Müdürü Raci Koçoğlu, Kadıköy Müftüsü İlyas Öztürk, Kadıköy Sağlık Müdürü Mustafa Özdemir, Kadıköy Milli Eğitim Müdürü Ferşat Ayar, Kadıköy Nüfus Müdürü Nebahat Özdemir ve eşi Necdet Özdemir, Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal ve eşi Hamide Kurubal…

Tavacı Recep Usta’ya özgü Mırra, protokol ve davetlilere ikram edildi…

Kaymakamlık çalışanlarının mutlu ve hüzünlü anları ölümsüzleştirmeye çalışırken çabaları bir hayli dikkat çekti…

Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Ramazan Gürçay’a emeklilik hediyesini takdim etti…

Birol Kurubal, Hamide Kurubal, Hediye Güler Gürçay ve Ramazan Gürçay…

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk adına geceye katılan Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Hulusi Özocak, “Abisi” olarak nitelendirdiği Ramazan Gürçay’ın elini öptü…

Kadıköy Nüfus Müdürü Nebahat Özdemir ve Ramazan Gürçay…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir