Yaşayan Atölye'den muhteşem bir sergi
 Kadir Toprakkaya

Yaşayan Atölye’den muhteşem bir sergi

Yaşayan Atölye’den muhteşem bir sergi
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Gravür sanatının dünyadaki en önemli isimleri arasında gösterilen Güngör İblikçi’nin “Yaşayan Atölye” adını verdiği atölyesi, muhteşem bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Atölyeye ruhunu veren bir başka sanatçımız Yeşim Yıldız Kalaycıoğlu ile birlikte hazırlanan sergide misafir sanatçılar da var.

Yeşim Yıldız Kalaycıoğlu

AÇIK KAPI GÜNLERİ…

“Açık Kapı Günleri” mottosu ile açılan serginin aynı zamanda küratörlüğünü de üstlenen Kalaycıoğlu, Kadıköy Life Dergisi’ne yaptığı açıklamada “Sergiye hazırlanmak bir hayli yorucuydu. Ancak duvarlara asılan eserler sanatseverlerle buluşunca, bütün yorgunluklar yerini coşkuya bırakıyor. İşte tam burada ‘Her şeye değer’ diyoruz. Söz konusu sanat olunca önünde asla kapı olmamalı, ya da kapılar sanata ve sanatçıya hep açık olmalı. Bu ve bundan sonraki sergilerimizi ‘Açık Kapı Günleri’ başlığı altında düzenleyeceğiz ve kendini sanata adamış insanlarımıza hizmet edeceğiz” dedi.

TÜRKAN & FADEN SUZAN KUDSİOĞLU, SELİS SAKARYA…

Kadıköy’ün Kuyubaşı semtinde, Hamdi Bey Sokak üzerinde yer alan Yaşayan Atölye’de düzenlenen Açık Kapı Günleri Sergisi, 7-15 Ekim 2017 tarihlerinde 11:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Sergide, Güngör İblikçi ve Yeşim Yıldız Kalaycıoğlu ile birlikte Türkan & Faden Suzan Kudsioğlu kardeşler ve Selis Sakarya’nın eserleri de görülebilir.

Yaşayan Atölye

Açık Kapı Günleri Sergisi’nde, Türkan & Faden Suzan Kudsioğlu kardeşlerin yaptığı çalışmalar da sergileniyor. Aynı zamanda İzmir Resim Heykel Müzesi Müdürü olan Faden Suzan Kudsioğlu, bu sergi için İzmir’den gelmiş. Kardeşi Dr. Türkan Kudsioğlu ise, bu sergi için hazırladığı seramik çalışmaları ile katılmış…

Yaşayan atölye

Güngör İblikçi’nin “Yaşayan Atölye” adını verdiği atölyesi, gerçekten de ismi ile müsemma. Hemen her alanın antika kabul edilebilecek objelerle dolu olması, belki de bu hissi veriyor. İçeride sanki yüzlerce kişi varmış hissine kapılıyorsunuz. Ziyaretçiler tarafından sergideki eserler kadar İblikçi’nin atölyesi de büyük ilgi çekiyor…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir