“Anılar ve Müzik”e Gökhan Sezen konuk oldu
 Kadir Toprakkaya

“Anılar ve Müzik”e Gökhan Sezen konuk oldu

“Anılar ve Müzik”e Gökhan Sezen konuk oldu
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Boğaziçi Musiki Vakfı yöneticileri ve öğrencileri ile Kadıköy Belediyesi Müzik Gönüllüleri, geçtiğimiz hafta Kadıköy Evlendirme Dairesi Salonu’nda düzenledikleri “Anılar ve Müzik” programının 67′ncisinde, sevilen Türk Müziği Ses Sanatçısı Gökhan Sezen’in katıldığı muhteşem bir konser ile kulakların pasını sildi.

Performansları ile büyük beğeni kazanan sanatçıların halkla buluşturulduğu ve bir belgesel niteliği taşıyan, yapım ve yönetimi Nesibe Müsevitoğlu tarafından yapılan “Anılar ve Müzik” programına, bu defa yaşayan bir sanatçı değil,  kısa bir süre önce geçirdiği kalp krizi sonucu aramızdan ayrılan müzik adamı Sözer Yaşmut konuk oldu.

Sözer Yaşmut, yaşamından kesitlerin yer aldığı barkovizyon ile tanıtıldıktan sonra, Kadıköy Belediyesi Gönüllü Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Nesibe Müsevitoğlu tarafından programın açılışı gerçekleştirildi. Boğaziçi Musiki Vakfı’nın Kurucu Başkanı Bülent Eray ve Sosyal İşler Komitesi Başkanı Emel Aydınoğlu da açılışta birer konuşma yaparak, Sözer Yaşmut ve vakıf hakkında geniş bilgi verdiler. Vakfın ve Sözer Yaşmut’un adının yaşatılması için her türlü fedakârlığı yapacaklarını söyleyen konuşmacılar, kimi zaman duygusal anlar yaşadılar ve yaşattılar.

GÖKHAN SEZEN’DEN MUHTEŞEM KONSER…

Yaşmut’un ailesi, Boğaziçi Vakfı’nın eski ve yeni üyeleri, öğrencileri ve çok sayıda izleyicinin katıldığı gecenin ikinci bölümünde,  Türk Müziği’nin son yıllarda sevilen sesi Gökhan Sezen, muhteşem bir konser verdi. Gökhan Sezen, Sözer Yaşmut’u anma gecesinde olmaktan büyük onur duyduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

MEKÂNI CENNET OLSUN…

“Değerli Hocam burada olsaydı, sahne ile kulis arasında mekik dokuyor olur, sahne düzeninden müziğe kadar her konu ile en ince detayına kadar ilgileniyor olurdu.  Bugün ne yazık ki burada değil… Kendisi müziksiz yapamazdı, gittiği yerde de boş durmuyordur. Mekânı cennet olsun…”

FİNAL ŞARKILARI İLE GECE SONA ERDİ…

Gökhan Sezen’in muhteşem konserinin ardından, Bülent Eray ve Nilgün Aydınoğlu tarafından programa katkı verenlere teşekkür plaketleri ve çiçeklerini sunuldu. Gökhan Sezen’in Boğaziçi Musiki Vakfı öğrencileri ve vakıf üyeleri ile birlikte sahnede söyledikleri final şarkıları ile gece sona erdi.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir