16. Kadıköy Tiyatro Festivali'ne ilgi yoğun
 Nusret Karaca

16. Kadıköy Tiyatro Festivali’ne ilgi yoğun

16. Kadıköy Tiyatro Festivali’ne ilgi yoğun
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

“Sanat hayatın yansımasıdır” denir. Tiyatro da hayatın içinden, bize bizleri anlatan ve yansıtan bir sanat dalı değil mi!.. Bütün bir kış sezonu, Kadıköy’de değişik salonlarda sergilenen çok sayıda oyunda buluştu tiyatro severler. Şimdi ise yaz aylarının gelenekselleşmiş Kadıköy Tiyatro Festivali‘nde buluşuyorlar iki hafta boyunca. Önce çocuklar, sonra da yetişkinler için kapılarını açtı Selamiçeşme Özgürlük Parkı Açıkhava Sahnesi.

Bu yıl 16. kez düzenlenen Kadıköy Tiyatro Festivali’nde 2-15 Ağustos tarihleri arasında 14 oyun sergileniyor. Oyunlara ilk yıldan bu yana ilgi büyük. İlk yıllarda tiyatro alanı içinde erkenden sıraya girenler, orada kapıların açılmasını beklerken çimenlerde, sandalyelerde, banklarda kitap okuyarak veya birbirleriyle sohbet ederek renkli görüntüler oluşturuyorlardı. Şimdi biletler numaralı olarak, belirlenen kültür merkezlerinde 13.00-18.00 saatleri arasında ücretsiz olarak ediniliyor. Buralarda da uzun kuyruklar oluşması büyük bir ilginin olduğunun göstergesi olmasına rağmen, az da olsa memnuniyetsizlik ve sıkıntılar dile getiriliyor.

Bu konuda bildiğim kadarıyla istekler Kadıköy Belediyesi’nin web sitesine iletiliyor. Özellikle hafta arası çalışanların belirlenen saatler arasında bilet alamama durumu olduğu gibi, hafta arası oyunlarda bazı seyirci koltuklarının boşluğu dikkat çekiyor. Bu izleyicilerin mesai saatleri bitiminde oyunu izleyebilmeleri için bir miktar biletin park içerisindeki bir gişede bulundurulması düşünülebilir. Yoksa biletlerin edinilebilmesi için Kadıköy Belediyesi’nin kurduğu düzen işliyor. Tek sıkıntı uzun bekleyiş ve bazen numaralı da olsa bilet sahiplerinin koltuklarında başka konukların oturması. Bu durumun belirlenecek görevlilerce tespit edilerek düzenin sağlanması da önemli bir konu.

Kadıköy Tiyatro Festivali

Evet, yine Kadıköy, yine tiyatro, yine güzel bir zaman dilimi. Emeği geçenlere, ilgi gösterenlere, izleyicilere bir kocaman alkış! Gecelerimiz sanat ile daha parlak, daha aydınlık Kadıköy’de. Yıldızlar kucak açmış, bizleri bekliyor Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda… Koşun, sıraya… Akşama oyunumuz var!

Bu yıl 16. kez düzenlenen Kadıköy Tiyatro Festivali’nde 2-15 Ağustos tarihleri arasında 14 oyun sergileniyor. Oyunlara ilk yıldan bu yana ilgi büyük…

Fotoğraflar: Nusret & Selin Karaca

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir