23 Nisan, Kadıköy'de güzel!
 Cenay Toprakkaya

23 Nisan, Kadıköy’de güzel!

23 Nisan, Kadıköy’de güzel!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

23 Nisan, bu yıl da Kadıköy’de coşkuyla kutlanacak. Kadıköy Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için kültür merkezlerinden parklara, sokaklardan sahnelere pek çok alanı çocuklar için bayram yerine çeviriyor. 20-21-22-23 Nisan tarihlerinde Kadıköy’ün farklı noktalarında gerçekleştirilerek etkinliklerin merkezi Selamiçeşme Özgürlük Parkı olacak. Karnaval yerine dönüşecek Özgürlük Parkı’nda, her yaş çocuğun ilgisini çekecek bir etkinlik bulmak mümkün.

İLK KEZ “ÇOCUK MECLİSİ” KURULACAK…

23 Nisan günü Özgürlük Parkı’nda temsili olarak ilk kez Çocuk Meclisi kurulacak. Tiyatro Gülgeç’in kuklaları Tarçın ve Emre, saat 13.30-15.30 arası parkı ziyaret ederek tüm arkadaşlarıyla birlikte daha çok oyun oynayabilmek, daha özgür hayaller kurabilmek, çocuk haklarını konuşmak için mecliste söz alacak. Ayrıca saat 16.00’da Kerem Eser; Paytak Show, jonglörlük, illüzyon, tek tekerli bisiklet, komedi oyunculuğu ve gösteri sanatlarının birçok uzmanlık alanını harmanlayarak hazırladığı interaktif show ile çocukların karşısında olacak. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Kadıköy Belediyesi’nin düzenleyeceği etkinlikler şöyle:

ŞENLİK, BARINAK HAYVANLARINI ZİYARETLE BAŞLIYOR…

23 Nisan etkinliklerinin ilki, 20 Nisan Cuma günü Bakım Merkezi’ndeki hayvanları ziyaretle başlayacak. Saat 11.00’de Kadıköy Belediyesi’nin Geçici Hayvan Bakım Merkezi’nde düzenlenecek etkinlikte çocuklar oyunlar oynayıp, piknik yaptıktan sonra hayvan sevgisi ve #satınalmasahiplen temalı resimler yapacak.

ÇOCUKLAR İÇİN EN YARATICI FESTİVAL: MİNİ MAKER…

Geçen sene Haydarpaşa Garı’nda düzenlenen İstanbul Maker Faire, bu yıl da 23 Nisan’da sokakları şenlendirecek. 23 Nisan için özel olarak hazırlanan festivalde, ziyaretçilere her şeyi yerinde görme fırsatı sunuluyor. Ekmek nasıl yapılır öğrenmek isteyenler, ahşap nasıl zımparalanır bilmek isteyenler, gördüğü dinlediği projelere kendi fikirlerini katmak isteyenler, Kadıköy Mini Maker Faire’da buluşacak. Tasarım Atölyesi Kadıköy (TAK) merkezli olacak olan festivalde Yeldeğirmeni Duatepe Sokak, Kadıköy Mini Maker Faire ziyaretçilerine özel olarak ayrılıyor. 50 kadar proje, mahallenin ve TAK’ın içinde gerçekleşecek pek çok atölye ile birlikte 21 Nisan Cumartesi günü 10.00-18.00 saatleri arası mahalle çocuklarla şenlenecek.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

ÖZGÜRLÜK PARKI’NDA ŞENLİK…

Selamiçeşme Özgürlük Parkı, birbirinden farklı ve renkli etkinlikleriyle 23 Nisan’ın en canlı noktalarından birisi olacak. 23 Nisan Pazartesi günü 13.00-17.00 saatleri arasında çocuklar tiyatrodan spora, müzikten karikatüre kadar pek çok konuda deneyim kazanacak. Etkinlikler kapsamında Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezi tarafından hazırlanan “Empati Sahnesi”, “Gözleri Bağlı Satranç”, “İşaret Dili Atölyesi” ve “Anlat Bakalım” atölyeleri düzenlenecek. Çocuk Sanat Merkezi tarafından hazırlanan “Bir Çocuğun Otoportresi” atölyesi, Karikatür Evi tarafından hazırlanan “Karikatür Atölyesi”, Toplumsal Eşitlik Birimi tarafından hazırlanan “Benim Haklarım” atölyeleri çocukların ufuklarını açacak. “Uçurtma Atölyesi”, “İp Sanat Atölyesi”, “Spor Atölyesi”, “Kompost Atölyesi”, “Arkeoloji Atölyesi”, “Kukla Atölyesi” gibi renkli birçok etkinlik, katılımcılara güzel anlar yaşatacak.

SOKAK OYUNLARI UNUTULMAYACAK…

23 Nisan kutlamalarının bir merkezi de Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi olacak. 21, 22 ve 23 Nisan tarihlerinde çocuk tiyatroları, dans atölyeleri, kısa film atölyeleri düzenlenecek. 23 Nisan Pazartesi günü Özgürlük Parkı, bir nostaljiye de ev sahipliği yapacak. Sokak oyunları alanında çocuklar, anne-babalarının sokaklarda oynadığı oyunları oynayabilecek. Seksek, yakan top, çuval yarışı, dokuz taş; hepsi o gün çocuklara keyifli vakit geçirmenin aracı olacak.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir