Ahmet Vefik Alp'e 'DSP'den aday ol' baskısı!
 Kadir Toprakkaya

Ahmet Vefik Alp’e “DSP’den aday ol” baskısı!

Ahmet Vefik Alp’e “DSP’den aday ol” baskısı!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Ünlü kentbilimci Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp’e, Kadıköy Belediye Başkanlığı için “DSP’den aday ol” baskısı sürüyor. Geçtiğimiz aylarda da gündeme gelen konu için sıcak bakmadığı açıklamasında bulunan Alp; “Maalesef kentlerin yönetiminde uzmanlık ön planda tutulmuyor. Bu nedenle düşünmüyorum” demişti.

SARIGÜL FAKTÖRÜ…
Ahmet Vefik Alp

Mustafa Sarıgül’ün Şişli Belediye Başkanı Adaylığı için CHP’den aday gösterilmemesi üzerine istifa edip DSP’ye geçmesi, Kadıköy ilçesinde de DSP’nin gündemde olacağına işaret ediyor. Konu hakkında çok iyi bir aday ile DSP’nin de seçime ortak olabileceği fikrinde birleşen uzmanlar; “En azından Kadıköy için yeni fikirler, yeni projeler ortaya çıkar” diyor.

MİMAR, KENTBİLİMCİ, KADIKÖYLÜ…

Ahmet Vefik Alp’in Kadıköy’ün önde gelen değerlerinden biri olduğunu düşündüğümüzde, her kesimden Kadıköylünün Alp’in belediye başkanı adaylığına sıcak bakacağını ve oy vereceğini düşünüyoruz. Geniş vizyonu ile uluslararası ödülleri olan çok başarılı bir mimar olması, kentbilimci kimliği yanında Kadıköylü olması, ona olan ilgiyi beraberinde getiriyor. Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp‘in bir başka özelliği ise, doktorasını ABD’de “Şehirlerin Psikolojisi” üzerine yapmış olması.

Bunu paylaş:
 • 308
 •  
 •  
 •  
 •  
 •   
 •   
 •  

2 Responses to Ahmet Vefik Alp’e “DSP’den aday ol” baskısı!

 1. alpcan Şubat 1, 2019 at 7:32 am

  KESINLIKLE KADIKOY e MIMAR ALP YAKISIR. KADIKOY u ORNEK ILCE YAPAR..

  Cevapla
 2. Mehmet imrek Şubat 1, 2019 at 7:56 am

  ÂHMET VEFİK ALP BAŞKANIM HADİ GÖREVE KADIKOY HALKI SIZI BEKLIYOR SIZ GERÇEK BIR DUAYENSINIZ BELEDIYECILIGI TURKIYEYE ÖGRETIN LÜTFEN SIZ BU GOREVI BIR KADIKÖY EVLADI OLARAK KABUL EDIN LÜTFEN BIZLER HER DAIM EMRINIZDEYIM MEHMET İMREK ULUSLARARASI TÜM ENGELLİLER YAŞLILAR VE KİMSESİZLER FEDERASYONU ANKARA KIRIKKALE BÖLGE BAŞKANI BAŞKON GENEL KOORDINATÖRÜ

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir