Akustikadam: Kadıköy ve Fenerbahçe, bende başka bir yerde!
 Reha Kadak

Akustikadam: Kadıköy ve Fenerbahçe, bende başka bir yerde!

Akustikadam: Kadıköy ve Fenerbahçe, bende başka bir yerde!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Mert Erşahin, nam-ı diğer Akustikadam! Balat’taki Atölye Kafası’nda yaptığı ahşap tasarımları ve konserleriyle hatırı sayılır bir kitleye hitap etmeye başladı. O bir Kadıköy ve Fenerbahçe tutkunu. Kadıköy sahnelerinde de konserler veren Akustikadam’la bir araya geldik ve çalışmalarını, tutkularını konuştuk.

Mert Erşahin, Kadıköy Life Dergisi okuyucuları için Akustikadam’ı şöyle anlattı: “Akustikadam, aslında sadece bir şeyler üretmeye çalışan adam. Ürettikçe yaşadığımı hissediyorum çünkü. Derdimi en iyi anlattığım alanın müzik olduğuna inandığım için şarkılar yazıp, söylemeye devam ediyorum. Mesela bir kızdan ayrıldım diyelim ve birileriyle dertleşmeye ihtiyacım var. Bunu en yakın arkadaşına bile en fazla iki kere anlatabilirsin. Sonra ister istemez sıkar. Ama bunu şarkı yaptığın zaman, insanlar ‘defalarca’ seni dinleyebilir. Bu fikir bile heyecan verici…”

AkustikadamBEŞ ŞARKIDAN OLUŞAN BİR “ALBÜMCÜK”…

Erşahin, ilk albümü hakkında ise şu bilgileri paylaştı: “Aslında albüm demeyelim, 5 şarkıdan oluşan bir ep (extended play) çıkardım, Türkçesi ‘albümcük’. Bu albümcükteki bütün şarkıların söz ve müziği bana ait. Hayatım boyunca da her zaman kendi hikayelerimi anlatmak istiyorum. Çok değerli insanlarla çalışma fırsatı buldum albümü kaydederken. Şarkıların aranjesini Mehmet Tan yaparken; mix’lerini İlbay Erdil, mastering’lerini de Serkan Baysal yaptı.”

LITTLE LITTLE INTO THE MIDDLE…

Akustikadam, aynı zamanda müzikle birlikte önemli bir ahşap tasarım atölyesi olan Atölye Kafası’nın da yaratıcısı… Erşahin, Atölye Kafası’ndaki çalışmalarına dair şunları söyledi: “Aslında tüm bu yolculuğun başladığı yer Atölye Kafası oldu. Balat’taki atölyede hem ahşap ürünler üretip, hem de kafe gibi kullanıyorduk orayı. Sonra oraya küçük bir sahne kurup, konserler vermeye başladım. Konserler beklediğimden çok daha fazla ilgi görmeye başlayınca, sahneye diğer müzisyen arkadaşlarımı davet ettim. Ve bu şekilde hem ahşap atölyesi, hem kafe, hem de konser ve etkinlik mekanı olmuş oldu. Tam benim hayatımı yansıtıyor: Little little into the middle”

MERT ERŞAHİN BALAT’SA, AKUSTİKADAM KADIKÖY’DÜR…

Müzikle ilgili kısa ve uzun vadedeki planlarını sorduğumuz Akustikadam; “Ben bu şarkıları Mert Erşahin olarak yayınladım. Aslında müziğimi de ikiye ayırdım, Mert Erşahin ve Akustikadam olarak. Mert Erşahin, aklına gelen her güzel melodiyi şarkı yapabilir, kasmaz. Lakin ‘Akustikadam’ projesi daha alternatif işler yapıyor. Daha çok önemsiyorum. Akustik Adam Mert ErşahinMesela Kadıköy ruhuna daha yakın. Mert Erşahin Balat’sa, Akustikadam Kadıköy’dür. O yüzden ilerleyen günlerde ‘akustikadam’ adı altında üç şarkı yayınlayacağım. Şimdi bu şarkıların kaydı devam ediyor. Bir yandan bu yaz birçok festivalde yer alacağım, bunların hazırlıkları da devam etmekte” dedi.

KADIKÖY SEYİRCİSİ, TÜRKİYE’NİN EN TUTKULU SEYİRCİSİ… 

Mert Erşahin, Kadıköy’de de sahne alıyor ve aynı zamanda Fenerbahçe takımını tutuyor. Kadıköy seyircisini nasıl bulduğunu ve Fenerbahçe’nin Ali Koç başkanlığı hakkındaki görüşlerini paylaşan Akustikadam; “Bilen bilir, ne kadar fanatik Fenerbahçeli olduğumu. Ama son iki sezondur resmen bizi futboldan soğuttular. Ali Koç’un gelmesiyle her Fenerbahçeli gibi hepimizin umutları tekrar yeşerdi. İlk işim bu sezon tekrar kombine almak olacak. Ali Koç, kesinlikle vizyon sahibi bir insan. Fenerbahçe’ye çok şey katacağından hiç şüphem yok. Sonuna kadar sabredilmeli, başarı kesin gelecektir. Kadıköy seyircisi, Türkiye’nin en tutkulu seyircisidir. Parçası olmaktan gurur duyuyorum. Yeni yayınlayacağım şarkıda şöyle bir söz geçiyor: ‘Ne sen sarısın, ne de ben lacivert, yakışmıyorduk zaten!’ Kısacası Fenerbahçe sevdası, şarkılarıma bile sirayet etmiş durumda. Kadıköy ve Fenerbahçe, bende başka bir yerde” mesajı verdi.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir