"Kadıköy'de Yaşamak Ayrıcalıktır" Diyenlerin Buluşma Noktası...

Altan Erkekli & Veysel Diker’den “Şifa Niyetine”

Yazar: Kadir Toprakkaya

İstanbul Yelken Kulübü, Altan Erkekli ve Veysel Diker’in izlenme rekorları kıran iki perdelik sahne gösterisi Şifa Niyetine’ye ev sahipliği yaptı. Açık havada, kulübün havuz başında gerçekleşen etkinliğe; piyano, kontrabas, gitar, keman ve perküsyondan oluşan orkestra, müzikleriyle eşlik etti.

ALTAN ERKEKLİ’DEN HAYAT DERSLERİ…

Gecede Aktan Erkekli’nin dile getirdiği, çoğu kendi hayatına ait yaşanmış deneyimlerinden aktardığı örnekler ile pek çoğumuzun önemli dersler çıkaracağı kesitler ilgiyle izlendi.

Altan Erkekli ve Veysel Diker
BİRLİKTELİK KADIKÖY’DE BAŞLADI…

Alışılmışın dışında ve son derece başarılı bir ikilinin oluşmasının temellerinin Kadıköy’de atıldığını paylaşan Erkekli, hikâyelerini şöyle özetledi: “Veysel, türkü söylemeyi çok seviyor. Bir türkü CD’si çıkardı ve program yapmaya başladı. Bir gün beni Kadıköy’deki Taşra Kabare’ye kendisini izlemeye çağırdı. Gittiğimde de sahneye davet etti. ‘Altan ağabeyi çok severiz. Hocamızdır, ustamızdır. Tiyatro yapmıyor, üzülüyoruz’ dedi. ‘Nasıl tiyatro yapmaya karar verdin ağabey?’ diye sordu. Sahnede hikâyemi anlattım. Seyirci, birlikte yaptığımız türkülü sohbeti çok sevdi. Ertesi gün konuştuğumuzda ‘Biz bunu neden bir gösteri haline getirmiyoruz’ fikri doğdu. ‘Nasıl yaparız’ dedik, oturduk, öyküleri seçtik, fazla olanları çıkardık. Beklediğimizin ötesinde bir beğeniyle karşılaştık.”

MÜZİKTEN BERİ, SÖZDEN ÖTE…

Söz ve müziğin iç içe olduğu gösteride ikilinin sloganı olan “Müzikten Beri, Sözden Öte” tam karşılığını verdi. Veysel Diker’in seslendirdiği Anadolu türkülerimizin Batı altyapısıyla aranje edilmiş hali, konuklar tarafından büyük ilgi görerek uzun süre ayakta alkışlandı. Özellikle Altan Erkekli ile birlikte seslendirdikleri “İzmir’in Kavakları” türküsüne konuklar da eşlik edince, uzun yıllar unutulmayacak bir gece olarak kayıtlara geçti.

Ayrıntılar, Kadıköy Life Dergisi’nin 15 Eylül’de yayınlanacak olan Eylül & Ekiim 2020 sayısı sayfalarında…

İstanbul Yelken Kulübü’nde gerçekleşen programın sonunda organizasyonun gerçekleşmesi için çaba gösteren isimler, Altan Erkekli ve Veysel Diker tarafından sahneye davet edilerek teşekkür edildi…
Altan Erkekli ve Veysel Diker
Altan Erkekli ve Veysel Diker
Altan Erkekli ve Veysel Diker
Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
kadıköy life

Beğenebileceğiniz Diğer Haberler

Bu web sitesi kullanıcı deneyimi sağlamak adına kullanıcılara ait çerezleri saklamaktadır. Kabul Et