Aykurt Nuhoğlu yeniden aday adayı
 Haber Merkezi

Aykurt Nuhoğlu yeniden aday adayı

Aykurt Nuhoğlu yeniden aday adayı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimler için yeniden belediye başkanlığı aday adaylığı başvurusunu yaptı. Cumhuriyet Halk Partisi Kadıköy İlçe Başkanlığı’na giderek aday adaylığı başvurusunu yapan Nuhoğlu, başvuru dosyasını CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin’e teslim etti. Aykurt Nuhoğlu’na Kadıköy Belediye Başkan Yardımcıları Bahar Yalçın, Keriman Nalbant, İbrahim Başar Necipoğlu, Mehmet Şengün, Onur Temürlenk ve Uygur Çakmak eşlik etti.

İstanbul Kadıköy ilçesi için yeniden aday adaylığını açıklayan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu; “Kadıköylülerle birlikte daha fazla proje üretmek ve yerel yönetim anlayışımızı daha da güçlendirecek yeni uygulamaları hayata geçirmek için Kadıköy Belediye Başkanlığı’na yeniden adayım” dedi. Aykurt Nuhoğlu, açıklamalarına şöyle devam etti:

Aykurt Nuhoğlu

“KADIKÖY’DEN YENİ BİR SÖZ SÖYLEDİK”

“Beş yıl önce Kadıköy’de yaşayanların akıllarındaki Kadıköy’ü onlarla birlikte kurmak ve yönetmek için aday oldum. ‘Büyük’ ve ‘uçuk’ projelerimiz yoktu. En değerli projenin, neye ihtiyaç varsa ona öncelik vermeye yönelik bir anlayış olduğuna inandık. Sanata, doğaya, kente, hayata dair sözü olan herkesi dinledik. Herkesle buluştuk. Dünyada ve Türkiye’de bir yönetim krizi varken, biz Kadıköy’den yeni bir söz söyledik. Gerçek anlamda katılımcı, halkçı bir yerel yönetim anlayışının uygulanabilir olduğunu gösterdik. Kadıköy’de oturan, çalışan, sosyalleşen herkesin söz hakkı olduğu örnek bir yerel yönetim anlayışının temellerini attık.

TÜRKİYE’DE İLK KEZ HAYATA GEÇEN PROJELERİMİZ VAR…

İstanbul’un en değerli arazilerine sahip Kadıköy’ün bir metrekaresini bile ticari bir değer olarak düşünmeyerek, tüm vatandaşlarımızın yararlanabileceği alanları kendi bütçemizle satın alarak kamuya kazandırdık. Kentin ortak değerlerine sahip çıkarak, yeni değerler kattık. İnsanların hayatına dokunduğumuz projeler, dünyanın dört bir köşesinden paydaşlarımızın yer aldığı etkinlikler, yüz binlerce insanı bir araya getirdiğimiz festivallerle hem sosyal hayatın hem de ekonominin gelişiminde rol oynadık. Türkiye’de ilk kez hayata geçirdiğimiz projelerimiz oldu. Başka ilçelere örnek olmanın mutluluğunu yaşadık. Kararlılığımız arttı, umudumuz büyüdü. Şimdi beş sene önce olduğumuz noktadan çok daha güçlüyüz.

YENİDEN ADAYIM…

Kadıköylülerle birlikte daha fazla proje üretmek ve yerel yönetim anlayışımızı daha da güçlendirecek yeni uygulamaları hayata geçirmek için Kadıköy Belediye Başkanlığı’na yeniden adayım. Kadıköylülerin yerel yönetimin her aşamasında söz sahibi olduğu yönetim anlayışımızı kalıcı bir model haline getirmeyi; tarihi, ahlaki ve vicdani bir ödev olarak görüyorum. Kadıköy’ü kültür ve sosyal hayatında yaratılan zenginlikler ile tüm dünyanın konuştuğu bir kent haline getirmeyi başardık. Önümüzdeki dönemde de Kadıköy’ü yönetim şekli ile Türkiye’de dünyaya örnek gösterilen evrensel bir kent haline getireceğiz.”

Bunu paylaş:
  • 74
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir