Yüzleşme'nin adresi bu resimler!
 Pınar Baltacı

Anlarla Yüzleşme’nin adresi bu resimler!

Anlarla Yüzleşme’nin adresi bu resimler!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Ressam Türkmen Alkan’ın eserleri, Gürel Art’ta sergilenmeye hazırlanıyor. 17 Kasım’da “Anlarla Yüzleşme” ismiyle açılacak sergi, sanatçının kişisel sergileri arasında yerini alacak.

Daha önce çeşitli kişisel ve karma sergilere katılan ressam Türkmen Alkan, yepyeni bir kişisel sergiyle Kadıköylü sanatseverlerin karşısına çıkacak. Fenerbahçe’de bulunan Gürel Art‘ta gerçekleştirilecek sergide, sanatçının resimleri “Anlarla Yüzleşme” temasıyla sergilenecek. Son kişisel sergisi “İzler” ile köy yaşamından izleri sanatseverlerle buluşturan Alkan, yeni sergisinde bizleri yüzleşme duygusunun gerçekliğiyle yüz yüze bırakacak.

Türkmen Alkan

“BÜYÜMEYE BAŞLAMANIN RESİMLERİNİ GÖRDÜM”

Türkmen Alkan’ın “Anlarla Yüzleşme”sine dair sergi öncesi bir önyazı yayınlayan yazar Kıymet Erzincan Kına, atölyesinde ziyaret ettiği Türkmen Alkan’ın çalışmalarına dair şu ifadeleri kullandı: “Hani bazen olanla öleni kabul etmekten öte bir şey gelmez ya elinizden; hani vakitli tutulan yaslarla yüzleşmeyi öğrenirsiniz ya yaralarınızla; hani yaranın panzehrini de bulursunuz ya yine kendi özünüzde; hani unutmamayı göze alıp, yücelerden bakıp affederseniz ya tüm olanları ve mecburen vedalaşırsanız ya ölenlerle; hani o zaman büyümeye başlarsınız ya asıl… İşte o anların resimlerini gördüm, Türkmen Alkan’ın açacağı sergi öncesinde atölyesine yaptığım ziyarette. Yine muhabbetimiz sırasında öğrendim sergisinin ‘Anlarla Yüzleşme’ adıyla açacağını.”

TÜRKMEN ALKAN HAKKINDA…

1976’da Sivas’ta doğan sanatçı, 2002 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Muammer Öner Atölyesi’nden mezun oldu. 2003-2005 yılları arasında Kasım Koçak Atölyesi’nde resim dersi alan Türkmen Alkan, 2006 yılından bu yana Aysu Koçak ile çalışmalarına devam ediyor. Sanatçı ayrıca, birçok karma ve kişisel sergide de yer aldı.

Bunu paylaş:
  • 48
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir