Bekir Bozdağ, Kadıköy’de binlerce partiliyle iftar açtı...
 Kadir Toprakkaya

Bekir Bozdağ, Kadıköy’de binlerce partiliyle iftar açtı…

Bekir Bozdağ, Kadıköy’de binlerce partiliyle iftar açtı…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bekir Bozdağ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Kadıköy Meydanı’nda verdiği iftar davetine katıldı. Bozdağ, mahalle baskısı ve demokratik adımlar sürecinde muhalefeti topa tuttu.

İftara saatlar kala Kadıköy Meydanı adeta “açıkhava sofrası”na dönüşürken; programa Bakan Bozdağ’ın yanı sıra AK Parti İstanbul Milletvekili Gürsoy Erol, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Dr. Selim Temurci, AK Parti Kadıköy İlçe Başkanı Av. Hurşit Yıldırım, AK Parti Kadıköy İlçe Başkan Vekili-Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Av. İsa Mesih Şahin, İlçe Başkan Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Av. İsa Sinan Göktaş ve birçok Kadıköylü partili katılım gösterdi.

“DÜN YAPIP DA BUGÜN YAPAMADIĞINIZ NE VAR”…

Muhalefetin “Mahalle baskısı var” şeklinde propaganda yaptığını öne süren Bakan Bozdağ; “Pek çok yalan şeyler, iftira şeyler hakikatmiş gibi konuşuluyor, yazılıyor, çiziliyor ve bir yerlerden bir yerlere servis ediliyor. Bakın diyorlar ki, ‘Bu AK Parti bizim hayat tarzımıza müdahale ediyor’. 2002′de Kadıköy’deki bir kardeşimin, Türkiye’nin 81 ilindeki, ilçelerindeki kardeşimin yapabildiği bir şey var da, 2013′ün Türkiye’sinde yapamadığı hangi şey var?.. Tek bir tane örneği, bir Allah’ın kulu gösteremez” dedi ve sözlerine şöyle devam etti:

KORKU POMPALAMA FAALİYETLERİ YÜRÜTÜLÜYOR…

“2002′de giymek isteyip giydiği, 2013′te giyemediği ne vardır?.. Kimse gösteremez. 2002′de yiyip içtiği, 2013′te yiyip içemediği ne var, hiç kimse gösteremez. 2002′de konuştuğu, söylediği; 2013′te konuşamayıp söyleyemediği ne var?.. Hiçkimse bir tane örnek gösteremez. Bunların tamamı korku pompalamaktır.

MAHALLE BASKISI İŞTE BU…

İşte Şafak Sezer, Başbakanımızı sevdiğini söyledi, başına gelmedik kalmadı. Mahalle baskısı işte budur. Sezen Aksu açılıma destek verdiğini 2009′da söylemişti. İzmir’de ismini ‘Sazan Aksu’ diye değiştiren işler yaptılar. Mahalle baskısı işte bu…

MİLLETİMİZİN HÜRRİYET ALANININ DARALTILMASINA İZİN VERMEYİZ…

İnsanları görüşünü açıkladığı zaman linç eden, hain ilan eden, işbirlikçi ilan eden yaklaşımlar, toplumdan dışlayan anlayışlar… Ama bizim dönemimizde, hükümetimizin icraatlarından ve çıkardığı kanunlardan kaynaklı, milletimizin hürriyet alanını daraltan en ufacık bir adımı biz atmadık, atılmasına da asla izin vermedik. Bundan sonra da vermeyeceğiz.”

“TÜRKİYE, ESKİ TÜRKİYE DEĞİL”…

Türkiye’nin son 10 yılda büyük yol kat ettiğini ifade eden Bakan Bozdağ, hiçbir gücün Türkiye’nin huzurunu bozamayacağına vurgu yaparak, şunları ifade etti:

“Türkiye, eski Türkiye değildir. Türkiye’nin siyaseti, eski bir siyaset de değildir. Halkımız da eski siyasetleri çok iyi anlamış, görmüş, biliyor. Bazı türkülerin nakaratı gibi slogan ezberleyenleri de çok iyi tanıdı. Üç tane slogandan başka cümle bilmeyenleri de çok iyi tanıyor. Bu millete hizmet edenleri de bu millet, gayet yakından biliyor, tanıyor ve ona göre değerlendirmesini yapıyor. Demokratikleşme, insan hakları konusunda hükümetlerin karnelerini şöyle yan yana alıp, elini vicdanına koyup, insanlarımız objektif bir şekilde değerlendirdiğinde; CHP’sidir, MHP’sidir, diğerlerinin tamamını koyun. AK Parti eğer onların yüz katı daha fazlasını yapmamışsa, ben bu siyaseti bırakırım.”

HAYDARPAŞA MANZARASIYLA İFTAR…

Kadıköy Meydanı’nı dolduran binlerce partili, Haydarpaşa ve Marmara Denizi manzarasında orucunu açtı. Yoğun katılım ile birlikte organizasyonun titizlikle hazırlanmış olması ve olumsuzluğun yaşanmaması da dikkat çekti.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir