Capitol AVM'de Sherlock Holmes Gecesi
 Kadir Toprakkaya

Capitol AVM’de Sherlock Holmes Gecesi

Capitol AVM’de Sherlock Holmes Gecesi
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Anadolu Yakası’nın ilk çağdaş alışveriş merkezlerinden Capitol, son derece özel bir geceye ev sahipliği yaptı. Aynı zamanda “Türkiye’nin ilk Sherlock Holmes Gecesi” olma özelliği de taşıyan etkinlik büyük ilgi gördü.

Doğum günü bilinen tek kurgu karakter Sherlock Holmes’ün 165. yaşı, Capitol’de özel bir geceyle kutlandı. Türkiye’nin ilk polisiye dergisi olan ve adını Sherlock Holmes’ün ev adresinden alan 221B Dergisi’nin işbirliğiyle düzenlenen etkinliğe katılan davetliler, heyecan dolu bir gece yaşadı.

Sherlock Holmes
GİZEMLİ VE POLİSİYE DOLU BİR GECE…

Capitol Spectrum Sineması’nda buluşan davetlilerin salona girdiklerinde gizemli ve polisiye dolu bir gece yaşayacaklarından habersiz olmaları, heyecanı artıran unsur oldu. Salonun girişinde sergilenen afişler ve aksesuarlara ünlü dedektifin odasının benzeri ve eşyalarının da yerleştirilmiş olması, konukları adeta geçmişte yolculuğa çıkardı.

İSMİM SHERLOCK HOLMES, ADRESİM 221B BAKER STREET…

Tüm zamanların en tanınmış dedektifi hakkındaki çalışmalarıyla tanınan 221B Dergisi editörlerinden Fulya Turhan’ın “İsmim Sherlock Holmes, Adresim 221B Baker Street” konulu sunumu ile başlayan etkinlikte, konuklar “Sherlock Holmes – Bohemya’da Skandal” filmini de ilgiyle izledi. Etkinlik alanında Sherlock Holmes’a ait tüm ayrıntılar titizlikle düşünülmüştü. Davetliler duvar kağıtlarından çalışma masasına, daktilosundan bastonları ve pipolarına kadar tarih ve gizem kokan odada keşfe çıktı. Holmes’ün çalışma masasından özel eşyalarının kullanımına kadar her deneyimi yaşayan davetliler, açık büfe olarak kurulan masalarda onun sevdiği yemeklerin de tadına baktı.

KATİL KİM?

Gecenin büyük sürprizi ise, Fulya Turhan ve Özlem Özdemir’in senaryosunu birlikte yazdıkları “Katil Kim?” oyunuydu. Davetliler, Bahar Çebi’nin yönetiminde Serhat Parıl, Tevfik Şahin ve Ada Alize’nin rol aldığı interaktif oyuna katılarak, Sherlock Holmes ve Dedektif Lestrade ile ipuçlarını takip edip katili buldu.

SHERLOCK HOLMES 165 YAŞINDA…

Etkinlikle ilgili bir açıklama yapan 221B Dergisi Editörü Fulya Turhan; “Dünyanın en çok okunan ve en meşhur dedektifi, sinemaya ve diziye en çok uyarlanan kurgu karakter Sherlock Holmes’ün doğum günü 6 Ocak. Biraz gecikmeyle de olsa dergimize ilham veren dedektifi, 165. yaş gününde polisiye yazarları, oyuncular ve gazetecilerin davetli olduğu seçkin bir toplulukla anmak istedik” dedi.

Gecenin ev sahibi konumunda olan isimlerden biri de, Capitol Alışveriş Merkezi İcra Kurulu Üyesi Selda Eremsoy’du. O yılların kıyafetlerini büyük bir başarı ile taşıyan ve konuklarla tek tek ilgilenen Eremsoy; “İlk kez düzenlenen böyle bir geceye ev sahipliği yapmış olmaktan dolayı mutluyuz” şeklinde konuştu.
Sherlock Holmes Gecesi’ne katılanlar arasında Güneri Cıvaoğlu, Hande Kazanova, Dilara Koçak, Ayşe Erbulak, İzzet Öz, Aykut Gürel, Çağatay Yaşmut, İpek Durkal gibi isimler objektiflerimize takılanlar arasındaydı.
Gecenin davetlileri arasında Kadıköy Life Dergisi’ndan Canan Toprakkaya ve Kadir Toprakkaya da vardı. Ünlü dedektifin odasında incelemelerde bulunan Toprakkaya’lar; “İlk defa düzenlenen bu etkinliğe Anadolu Yakası’nın ev sahipliği yapmış olmasından Selda Hanım kadar bizler de memnun olduk” açıklamasında bulundu.
Bunu paylaş:
  • 31
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir