Doku Sanat Galerisi’nde Dagmar Göğdün & Hasan Taşdemir Sergisi
 Kadir Toprakkaya

Doku Sanat Galerisi’nde Dagmar Göğdün & Hasan Taşdemir Sergisi

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Çiçeklerin ressamı Dagmar Göğdün ile Hasan Taşdemir’in resim sergisi, Doku Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu. 4 Ocak 2017 tarihine kadar ziyaret edilebilecek sergide, Penguen dergisindeki karikatürleri ile tanıdığımız genç sanatçı Hüseyin Şener’in portreleri de yer alıyor.DAGMAR GÖĞDÜN HAKKINDA…

Zeitz-Almanya doğumlu Dagmar Göğdün’ün çocukluğu ve gençliği Meksika, İspanya, Lüksemburg ve Türkiye’de geçti. Almanca, İngilizce, İspanyolca, Fransızca ve Türkçe bilen sanatçı, uzun yıllardır Caddebostan’da yaşıyor. Sadece çiçek resimleri yapıyor ve her bir tablosunu yaklaşık üç haftada tamamlıyor. Teşvikiye’de bulunan Doku Sanat Galerisi’ndeki sergisinin geliri, down sendromlu çocuklar yararına kullanılacak. Şimdiye kadar İstanbul, Bodrum, Hamburg, Miami, Las Vegas ve New York’ta 13 kişisel sergi açtı.

dokus-sanat-galerisinde-dagmar-gogdun-hasan-tasdemir-sergisi-7

HASAN TAŞDEMİR HAKKINDA…

Hasan Taşdemir, Bakü’de doğdu. Bakü Azım Azimzade Okulu’nu birincilikle bitiren sanatçı, 1973-1979 yılları arasında Tiflis Devlet Resim Akademisi’nde eğitimini tamamladı. Almanya, Finlandiya, Çekoslovakya, Türkiye ve Moskova’da birçok resim sergisinde eserleriyle yer aldı. Ödülleri arasında Moskova Ressamlar Birliği Birincilik Ödülü (1975), Moskova Ressamlar Akademisi Birincilik Ödülü (1977), Çekoslovakya Exlibris Birincilik Ödülü (1987) yer alıyor.

dokus-sanat-galerisinde-dagmar-gogdun-hasan-tasdemir-sergisi-5

dokus-sanat-galerisinde-dagmar-gogdun-hasan-tasdemir-sergisi-1

dokus-sanat-galerisinde-dagmar-gogdun-hasan-tasdemir-sergisi-8

   dokus-sanat-galerisinde-dagmar-gogdun-hasan-tasdemir-sergisi-4

  Doku Sanat Galerisi

dokus-sanat-galerisinde-dagmar-gogdun-hasan-tasdemir-sergisi-3

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir