Dünyasını hayvanlara adayan sevgi dolu Kadıköylü
 Haber Merkezi

Dünyasını hayvanlara adayan sevgi dolu Kadıköylü

Dünyasını hayvanlara adayan sevgi dolu Kadıköylü
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Karşılıksız sevginin en yoğun örneği hayvanlara sımsıkı sarılan Kadıköylü genç iş kadını İrem Demir, sevimli dostu Sipsi için hayatında öyle tavizler verdi ki, “İşte gerçek sevginin gücü” dedirtti.

Henüz yavruyken sahiplendiği sevimli köpeğiyle zamanla sımsıkı bir bağ kuran Demir, hayatını tamamen “en iyi dostum” dediği Sipsi’ye adadı. Yurtdışına çıktığında köpeğinin üzüntüden yemek yememesi nedeniyle ciddi kaygı duyduğunu ifade eden hayvansever; “Bir zorunlu seyahatimde günlerce aç kalmış, yemeği reddetmiş, sadece su içmiş. Artık fenalaşmaya başlayınca veteriner serum takmış, ben gelince normale döndü” dedi.

Kadıköylü

HAKİMLİK MESLEĞİNİ FEDA ETTİ…

2011 yılında üniversitesinin kamu yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra İdari Mahkeme Hakimi olmak üzereyken, seneler sürecek şark görevi sürecinde Sipsi ile bağının kopacak olması nedeniyle hakimlik vazifesinden vazgeçtiğini dile getiren İrem Demir; “Bu gerçekten abartı değil, o benim evladımdan farksız. Birlikte mutlu olabileceğimiz bir düzen kurmak istedim” şeklinde konuştu.

Kadıköylü hayvansever

YARALI PİTBULL İÇİN KAMPANYA İLE ÇIĞ GİBİ BÜYÜYEN İLGİ…

Hayvanlara olan sevgisini Kadıköy Life Dergisi ile paylaşan Moda sakini Demir, sözlerine şöyle devam etti: “Sosyal medyada yaralı bir pitbull ile karşılaşmıştım. Dövülmüş ve açık kalan yarası feci şekilde enfeksiyon kapmış, hatta kurtlanmış. Tedavi masrafları ise bir hayli pahalıydı, yaklaşık 9 bin TL civarındaydı. ‘Pet Image Maker’ adıyla önce sosyal medyada sayfa açtım ve butiğim üzerinden burada satışlar yapmaya başladım. Bir süre sonra para toplandı ve tedavisini gerçekleştirdik. Eğer barınakta olsaydı akıbeti bu şekilde olabilecek miydi, birçok hayvansever bundan emin değil. Köpeğimiz şimdi çok sağlıklı.”

Kadıköylü

ONLARIN DÜNYALARI ÇOK GÜZEL…

Hayvanlara yönelik tekstil ve çeşitli ihtiyaç malzemeleri satarak yardımlarını da sürdüren ve Türkiye’de bir ilk olarak yasal pet butik açtığını belirten İrem Demir’in listesinde, sevimli dostlarımız için birçok ürün dikkat çekiyor. Abiyeler, kostümler, tişörtler, montlar, ayakkabılar, çantalar, kazaklar, tasmalar, kangurular, papyonlar, araba örtüleri, bornozlar, kolyeler, gözlükler, tokalar, bikini ve mayolar, can yelekleri, bandanalar, çoraplar, havlu bornozlar, tütü etekler, tuvalet poşetleri ve pijamalar, köpek ve kedilerin daha konforlu bir yaşam sürmesini sağlarken, aynı zamanda da hemcinslerinin daha güzel bir yaşantısı için gelire dönüşüyor. Birçok ürünü en kaliteli üretimleriyle yurtdışından Türkiye ve Kadıköy’e getiren Demir; “Onların bizden farkı yok. Kalitesiz bir kıyafet, kedi ve köpekte deri hastalığı yapıp, ağır sonuçlar oluşturabiliyor” açıklamasında bulundu.

Kadıköylü

GERÇEK HAYVANSEVER IRK AYIRMAZ…

Hayvan sevgisinin özellikle çocuk ve gençlerin sağlıklı birey olmaları ve hayatı daha fazla sevebilmelerine büyük katkı sağladığına dikkat çeken Kadıköylü hayvansever; “Irk seçmemek gerekiyor. Ne tür kedi ve köpek olursa olsun, aynı enerji ve şefkatle yaklaşılabiliyorsa orada gerçek hayvan sevgisi vardır ve yine bana göre gerçek hayvansever, kesinlikle ırk da ayırmaz. Bana göre sokak hayvanı da yok, hepsi bizim” mesajı verdi.

Kadıköylü

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir