Ersin Faikzade, Büyük Kulüp'te konser verecek
 Erol Ünal

Ersin Faikzade, Büyük Kulüp’te konser verecek

Ersin Faikzade, Büyük Kulüp’te konser verecek
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Ülkemizi yurt içi ve yurt dışında başarıyla temsil eden, sosyal sorumluluk projeleri ve aldığı sayısız ödülle gururlandıran genç sanatçımız Ersin Faikzade, Büyük Kulüp’te sevenlerinin karşısına çıkacak. Amerika’da ”Türkiye’nin Elmas Çocuğu”, Pakistan’da “Barışın Sesi”, İran’da “Sevginin Sesi” olarak nitelendirilen ve “Dünya İyi Niyet Elçisi” unvanını taşıyan Faikzade’nin konseri, 8 Aralık Cumartesi günü saat 20:00’de gerçekleşecek.

ERSİN FAİKZADE HAKKINDA…

1982’de İzmir’de doğdu. İlköğretim ve lise yıllarını Türkiye’de tamamlayan Ersin Faikzade, küçük yaşlardan itibaren müziğe duyduğu ilgisini aldığı eğitimler ile pekiştirerek, “tenor” tekniğini geliştirdi. Annesinin “multiple sclerosis” hastalığına yakalanmasından sonra kendisini hasta ve yardıma muhtaç insanlara adayan sanatçı, bu amaçla çeşitli hayır kurumları ve dernekler için Türkiye, Avrupa, Latin Amerika ve Asya’da pek çok ücretsiz konser verdi. Katıldığı uluslararası insanlık projeleriyle özellikle down sendrom, multiple sclerosis, lepra, kanser ile mücadele eden insanlara yardım etmeyi hedefledi.

2004-2008 yılları arasında çeşitli dönemlerde İngiltere’de yaşadı. İngiltere’de Coleg Ceredigion’da Halkla İlişkiler, Aberystwyth Üniversitesi’nde Kültürler Arası İletişim konularında eğitim aldı. İngiltere’de bulunduğu süre içinde çeşitli projelerde gönüllü olarak çalıştı. Engellilerin daha kaliteli yaşamalarını hedefleyen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen “Plast Lluest Day Service” projesine katılan Ersin Faikzade, bu proje doğrultusunda Galler bölgesinde 12 ay engellilerle birlikte yaşadı. Burada otistik çocuklar ve down sendromlu insanlarla birlikte kültürel ve sosyal aktivitelerde bulundu. Ayrıca, Oxfam Vakfı ve Diana Vakfı’nda çalıştı. İtalya ve İngiltere’de şan tekniğini pekiştirdi. 2009’da Sicilya Avrupa Birliği Komisyonu tarafından düzenlenen Palermo Sicilya’da Avrupa Gençlerinin Kültürlerarası Diyalog Projesi’ne katılarak, Türk müziğinin tanıtımına katkıda bulundu. Palermo Parlamentosu’nda “Avrupa Birliği ve Türkiye’ye Bakış” konulu bir konuşma yaparak büyük alkış aldı.

Ersin Faikzade, farklı müzik türlerindeki başarısı ve güçlü sesi ile dünyada pek çok lakap ile anılıyor. Amerika’da ‘”Türkiye’nin Elmas Çocuğu”, Pakistan’da “Barışın Sesi, İran’da “Sevginin Sesi”, Türkiye’de ”En Güçlü Ses” diye tanınan Faikzade, dünyaca ünlü İranlı sanatçı Sattar ile Los Angeles’ta “Simin Bari” isimli şarkıya Türkçe ve Farsça düet yaptı. “Dostluk ve Barış” düeti, tüm dünyada yankılar getirdi. Amerika müzik listelerinde Top 20’de yer aldı. Şili’nin sevilen sesi Giovanni Gellona ile birlikte ”Fiesta” isimli şarkıya, Santiago’da İspanyolca ve Türkçe düet yaptı. Kanada British Colombia Üniversitesi’nde “Sosyal Farkındalık Yaratan Sanatçı” olarak tez konusu oldu. 2015’de İspanya’nın Başkenti Madrid’te ünlü tenor Pedro Morales Hiugera ile birlikte İspanyolca & Türkçe Aşk Şarkıları CD albümü yaptı.

Ersin Faikzade

2017’de Uruguay Montevideo ve Brezilya Santa Vitoria de Palmar’da insani projelerde yer aldı. Ersin Faikzade, müziğin evrensel birleştirici yönünden yararlanarak din, dil, ırk, sınıf farkı gözetmeden kültürler arası diyalogları güçlendirmeyi hedefledi. Bu doğrultuda Türk müziğinin tanıtımı amacıyla Avrupa’nın çeşitli yerlerinde konserler verdi. Faikzade, Türkiye’de Buca Engelliler Derneği, Multiple Sclerosis Derneği, Cüzzamla Savaş Derneği, Antalya Engel Tanımayanlar Derneği, Türk Eğitim Vakfı ve Anneler Derneği’ne üye. Uluslararası düzeyde ise Avrupa Birliği Eski Gönüllüler, Princess of Walles, Diana, The World Friendship Force kuruluşlarına üye.

Bunu paylaş:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •   
 •   
 •  

2 Responses to Ersin Faikzade, Büyük Kulüp’te konser verecek

 1. Nermin hanzade Aralık 7, 2018 at 1:53 am

  Turkiye’nin uluslararasi en saygin sanatcisidir onur duyuyoruz Sayin Faikzade ile

  Cevapla
 2. Ahmet vardar Aralık 8, 2018 at 3:11 pm

  Cok sanatcilar gelip geciyor ulkemizden ama sesi yada olmayan sesleri ile akillarda kaliyorlar ama Ersin Faikzade muhtesem sesinden cok dunyada insanligi ile ün yapmis tek Turk sanatcidir. Ekselans ve Baris elcisi gibi pek cok unvani var ama belkide herkesten daha mutevazi yasiyor. Haysiyetli bir kisilik. Konsere gidecegiz kalabalik bir grup olarak.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir