Fenerbahçe'nin efsane sporcusu Can Bartu'ya hüzünlü veda
 Kadir Toprakkaya

Fenerbahçe’nin efsane sporcusu Can Bartu’ya hüzünlü veda

Fenerbahçe’nin efsane sporcusu Can Bartu’ya hüzünlü veda
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Türk futbolunun ve Fenerbahçe’nin efsane ismi Can Bartu, Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nda düzenlenen veda töreninin ardından Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Cami’nden son yolculuğuna uğurlandı. Taraftarların çubuklu formalarıyla tribünleri doldurduğu törene; CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, CHP Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin de katıldı.

EKREM İMAMOĞLU DA KATILDI…

83 yaşındaki Can Bartu için Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde sabah saatlerinde tören düzenlendi. Fenerbahçeli futbolcular, Can Bartu’nun naaşını omuzlarında stadyum içinde hazırlanan tören alanına taşıdı. Taraftarların saygı duruşunda bulunduğu Bartu, uzun süre ayakta alkışladı. Törene, Can Bartu’nun ailesinin yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe yöneticileri, futbolcular ve çok sayıda sarı-lacivertli taraftar katıldı. CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu da törene katılanlar arasındaydı. İmamoğlu’na CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, CHP Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ve CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin de eşlik etti.

ALİ KOÇ: ÇUBUKLUN BİZE EMANET…

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, cenazede yaptığı konuşmada “Örnek kişiliği, zarif duruşu, müthiş zekası, kendine has giyim stili, sıradışı hikâyeleri ve tüm temsil ettikleriyle efsane olmuş, adını altın harflerle tarihimize yazdırmış çok büyük bir Fenerbahçeliyi kaybettik. Acımızın tarifi yok. Hem Fenerbahçe’mizin hem de Türk sporunun önemli bir sembolüydü. Türk spor tarihinde böyle sembol olabilmiş kaç sporcu var. İyi ki Fenerbahçeli olmuş. Bir günde iki derbi galibiyeti yaşayan ilk ve tek sporcu oldu. Dünyada bir milli takım formasını iki branşta da giyerek yine tarihe geçti. Fenerbahçe var oldukça, sen de bizimle var olacaksın. Çok sevdiğin Fenerbahçen, gururla taşıdığın çubuklun bize emanet” ifadelerini kullandı.

ŞERDİL DARA ODABAŞI: ONDAN ÇOK ŞEY ÖĞRENDİK…

Fenerbahçe Kongre Üyesi olan Av. Şerdil Dara Odabaşı ise Can Bartu ile ilgili şunları söyledi: “Türkiye, önemli bir spor adamını kaybetmiştir. Bizler, Can Bartu’nun spor ahlaki ve disiplini ile büyüdük. Can Bartu ve birlikte top koşturduğu arkadaşlarından düşünce olarak, davranış olarak, disiplin olarak çok şey öğrendik.”

VOLKAN DEMİREL: ÇUBUKLU İÇİN YAŞAYANLAR ASLA ÖLMEZ…

Çok üzgün olduğunu belirten Fenerbahçe Futbol A Takımı Kaptanı Volkan Demirel de “Fenerbahçe formasını hem futbolda hem de basketbolda başarı ile taşıyıp, onurla ve gururla temsil eden efsanemiz Can Bartu’yu, Can ağabeyimizi kaybettik. Bartu ailesinin, Türk sporunun ve hepimizin başı sağ olsun… Can ağabeyimizin, kulübümüzün ve Türk futbol tarihinde, hepimizin kalbinde çok özel bir yeri var. Fenerbahçe var olduğu sürece de hep kalbimizde yaşayacak. Çubuklu için yaşayanlar asla ölmezler. Biz de Can ağabeyi hep yaşatacağız. Can ağabeyin bizlere emaneti olan bu formayı her zaman başımızda taşıyacağız” şeklinde konuştu.

SPORCULAR BİRLİKTE SAF TUTTU…

Törenin ardından Can Bartu’nun naaşı Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Cami’ne götürüldü. Burada düzenlenen törene ise CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, CHP Parti Meclisi Üyesi ve İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, CHP İstanbul Milletvekilleri Gürsel Tekin ile Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı katıldı. Bartu’nun cenazesinde Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray camiasının önemli spor insanları birlikte saf tuttu. Can Bartu, kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’na defnedildi.

Can Bartu
Bunu paylaş:
  • 239
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir