Haber Merkezi

Bu ruh büyüdükçe Türkiye güzelleşecek!

Bu ruh büyüdükçe Türkiye güzelleşecek!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

“Eğitimde fırsat eşitliği olsun, her öğrenci eşit şartlarda öğrenim görme öz hakkını elde edebilsin” gibi cümlelerin “keşkelerde” kaldığı günümüzde azim ve fedakârlık, zirveye giden yolda başarıyı getiriyor. Özel okulların her türlü imkan ve donanımla hizmet verebildiği süreçte bir konferans salonu bile bulunmayan devlet okulu Göztepe Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi (Kadıköy Ticaret Meslek Lisesi), örnek bir çalışmaya sahne oldu. Okul yönetimi dişini tırnağına taktı, birikimlerine işadamları ve mezunlarının desteğini de ekledi ve okulda açılışlar, ardı ardına geldi. Sevgi ve fedakârlık; başarı ve mutluluğa vesile oldu.

Pratik İnşaat & Gayrimenkul Genel Müdürü Mustafa Şahin, Ekonomist Şaban Doğan, Yeminli Mali Müşavir Lütfi Köşker, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve merhum Avukat İbrahim Eyüboğlu’nun katkıları ile eksik donanımları giderilen devlet okulunda öğretmen ve öğrencilerin mutluluğu, teşekkür için düzenlenen programda Kadıköy Life Dergisi objektiflerine yansıdı. Türk Eğitim-Sen İstanbul 2 nolu Şube Başkanı Halil İbrahim Çakmak da programa katılanlar arasında yer aldı.

DUYGU DOLU ANLAR…

Konferans Salonu, Atatürk Köşesi ve Atatürk Büstü-Tören Alanı için yapılan üç açılış programında işadamları Mustafa Şahin, Şaban Doğan, Lütfi Köşker’e; beraberinde merhum İbrahim Eyüboğlu adına yakınlarına, okula katkısı bulunan isimlere plaketleri takdim edildi. Kadıköylü ekonomist Şaban Doğan’ın, bir yıl önce Bodrum’da gerçekleşen trafik kazasında kaybettiği eşi Nurten Bıçak Doğan’ın adını verdiği konferans salonunda duygu dolu anlar yaşandı.

Göztepe Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi

MUSTAFA ŞAHİN: ÖĞRENCİLERİMİZ, ÖĞRETMENLERİMİZ EN İYİSİNE LAYIK…

Okulun konferans salonu ve Atatürk büstünün yapılmasına katkı sağlayan tanınmış işadamı Mustafa Şahin; “Öğrencilerimiz geleceğimiz. Onlar etkili ve güzel eğitim gördükçe, okula attıkları her adımda daha fazla mutluluk duydukça ülkemiz büyüyecek, kalkınacak” mesajı verdi.

Göztepe Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi

DOĞAN AİLESİ BİR ARADA…

İnşasını sağladığı konferans salonuna kızı Burcu hanım eşliğinde gelen ekonomist Şaban Doğan, merhume eşi Nurten Bıçak Doğan’ın adının bir ömür boyu yaşayacağı sosyal alanda öğrenci ve öğretmenlere geniş zaman ayırdı.  Baba-kız, Nurten Bıçak Doğan’ın fotoğrafının bulunduğu konferans salonu önünde Kadıköy Life objektiflerinde bir araya geldi.

Göztepe Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi

YAPRAK ERDOĞAN’IN UNUTULMAYAN ANISI…

Kadıköy Göztepe Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi Müdürü Yaprak Erdoğan’ın bazı katılımcıları ağlatan anısı, hafızalara kazındı. Okul için gerçekleştirdiği bir çalışmada alıcının ödeme günü geldiğinde araması sonrası devlet okulunun bütçesi çıkışmamış. Bir sonraki ödeme günü yaklaştığında yine para çıkışmayınca “Ben kendi kredi kartımdan çekerim, ama yine öderim” diyen okul müdürü, ödeme günü geldiğinde banka sistemlerinde teknik sorun meydana gelince ne yapacağını şaşırmış. Tam o dakikalarda okulun borcundan da haberi olmayan bir öğretmenin, devlet tarafından dağıtılan promosyon parası için “Benim ihtiyacım yok, okula bağışlamak istiyorum” demesi, Yaprak Erdoğan’ı bir hayli şaşırtıp mutlu etmiş. Üstelik bağışlanan miktarın okulun borcunu tam olarak karşılaması da, okul müdürünü hayretlere düşüren bir anı olarak unutulmayanlar arasına girmiş.

Göztepe Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi

OKULLAR, SEVGİ VE FEDAKÂRLIK İLE GÜZELLEŞİYOR…

Yaprak Erdoğan, bağışçıların yanı sıra sürece emek veren Mahir Ünbaba, Oktay Coşkun, Şevket Çetindamar, Hüseyin Akmaz, Ergün Karagöz, Solmaz Ünal, Ali Mehmet Solmaz, Erdoğan Tezcan, Bülent Kızılateş ve birçok mezuna teşekkürlerini sundu. Okulların sevgi ve fedakârlık ile güzelleştiği birliktelik, Kadıköy’de örnek bir çalışma olarak yerini aldı. Öğretmenlerin, öğrencilerin, mezunların ve eğitime gönül veren herkesin taşın altına elini koyması ile birlikte bu ruh, daha da büyüyecek!

Göztepe Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi

54 yıldır okuluna gönülden bağlı 1963 yılında ilk kayıt olan öğrenci Ünal Gencay, sağlık sorunlarını kenara attı, törene koştu. Genç kuşak ise yarım asır önce okullarının ilk öğrencisini sevgiyle karşıladı. Göztepe Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi’nin daha önce uzun yıllardır adı Kadıköy Ticaret Meslek Lisesi olarak geçiyordu…

Bunu paylaş:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •   
 •   
 •  

2 Responses to Bu ruh büyüdükçe Türkiye güzelleşecek!

 1. NURGÜL ÜNAL CİGAL Mart 8, 2017 at 4:29 pm

  KTML 1989 MEZUNUYUM. ONURLU VE GURULUYUM.

  Cevapla
 2. BÜLENT KIZILATEŞ Mart 8, 2017 at 7:32 pm

  El ele verilince aşılmayacak engel yoktur, sevgi ve saygı olmazsa olmazımız.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir