Gürsel Tekin hükümeti topa tuttu...
 Kadir Toprakkaya

Gürsel Tekin hükümeti topa tuttu…

Gürsel Tekin hükümeti topa tuttu…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Gezi Parkı eylemlerine yönelik düzenlediği basın toplantısında iktidar partisini sert bir dille eleştirdi.

CHP Kadıköy İlçe Başkanı Necati Ekşi ve yönetiminin de katılımıyla ilçe teşkilatı binasında gerçekleşen toplantıda Tekin, iktidarın “Esnaflar Gezi eyleminde zarar görüyor” yönünde propaganda yapmaya başladığını öne sürdü. Kadıköy esnafıyla bir araya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Kadıköy Life ve Haber İstanbul’un da takip ettiği basın toplantısında şunları ifade etti:

ESNAFA ASIL ZARARI SİZ VERDİNİZ…

“Gaz bombaları esnafa sıkılmıştır. Olaylar bu noktaya gelmeseydi, bunlar da yaşanmayacaktı. Gösterilerin esnafa zarar verdiğini söylüyorlar, asıl zararı siz verdiniz.

250 AVM’Sİ OLAN TEK ŞEHİR İSTANBUL’DUR…

Esnafı düşündüklerini söylüyorlar. Bakın, 250 AVM’si olan başka bir şehir var mı?.. Küçük ve orta ölçekli esnaf mağdur… Esnafın mağduriyetinin nedeni iktidardır. Beyoğlu’nda işletmelerin masalarını kaldırdınız. İlk olarak beni aradılar, ‘Tabi ki yanınızdayım’ dedim. Şimdi esnafın mağduriyetinden söz ediyorsunuz.

GEZİ OLAYLARI GİZLİ KALMAYACAK..

Açın mobese sistemlerini, tüm Türkiye ve dünya olup bitenleri görsün. Kamuoyuna duyuralım. Ama bunlar hiç gizli kalmayacak. Palalı, bıçaklı yandaşlarını piyasaya sürdüler, şimdi de yandaşları ile esnafı kışkırtmaya çalışıyorlar. Başbakana en iyi cevabı,  eylemcilerin içki içtiği öne sürülen caminin din adamı verdi. O din adamına teşekkür ediyorum. Kabataş’ta da başörtülü kadına saldırı yapıldı dendi. Bunun da büyük bir yalan olduğu ortaya çıktı. Yüreğiniz varsa açıklayın, tüm Türkiye rezilliği görsün.

TESKOMB, BÜYÜK BİR KAMPANYA DÜZENLEYECEKMİŞ…

Esnaf kuruluşu TESKOMB, eylemlerde esnafların zarar gördüğü gerekçesiyle sloganlar ile kampanyaya başlıyormuş. Hatta kampanyayı İngilizce’ye de çeviriyorlar. Başında da eski AKP’li bir yönetici var.

AKIL TUTULMASI YAŞIYORLAR…

AKP’de ve Türk medyasında akıl tutulması yaşanıyor. Hukuk, rafa kaldırılmıştır. Tutukluların bırakılmaması bir suçtur.”

Kadıköy LIFE okurları ve takipçileri arasında yer alan Gürsel Tekin, ilçe temasları boyunca Kadıköy LIFE yeni sayısını elinden bırakmadı…

               

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir