İstanbul Kadıköy Lisesi'nde 6 Ekim etkinliği
 Nusret Karaca

İstanbul Kadıköy Lisesi’nden anlamlı 6 Ekim etkinliği

İstanbul Kadıköy Lisesi’nden anlamlı 6 Ekim etkinliği
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yılı olan 6 Ekim 2018 için, Kadıköy Kaymakamlığı ve Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir dizi etkinlik hazırlandı. Bu anlamlı güne yönelik programların ilkini, İstanbul Kadıköy Lisesi gerçekleştirdi. Kadıköy Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan’ın da katıldığı ve bir konuşma yaptığı etkinlikte, Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Aslan ile bazı şube müdürleri, okul müdürleri ve siyasi partilerden temsilciler de yer aldı.

İstanbul Kadıköy Lisesi 6 Ekim

İstanbul Kadıköy Lisesi (İKL) ve İstanbul Atatürk Fen Lisesi’nin ortak kullandığı konferans salonunda İKL Edebiyat Öğretmeni Mustafa Sağlık’ın sunduğu programda, İKL Müdürü Mustafa Yavuz ile tarih öğretmenlerinden Nayim Üngör, günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma yaptılar. Öğrencilerin İstanbul fotoğraflarının perdeye yansıdığı ve günün anlamıyla örtüşen fon müziği eşliğinde okudukları İstanbul şiirleri, “İşgalden Kurtuluşa” adlı video ile slayt gösterileri, güne daha da bir anlam kazandırdı.

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ…

İstanbul Kadıköy Lisesi Kültür ve Edebiyat Kulübü, Basın Yayın ve İletişim Kulübü ile Müzik Kulübü’nün gerçekleştirdiği etkinlik; kalabalık öğrenci grubu, veliler, okul aile birliği üyeleri, İstanbul Kadıköy Lisesi ve Atatürk Fen Lisesi öğretmenlerinden bir grup tarafından ilgiyle izlendi. İKL müzik öğretmenleri Gürcan Erdaş ile Hilal Su Özdemir, öğrencilerden Çağatay Doğan, etkinlik organizasyonunda sahne ve teknik düzenlemesinde yer aldılar. Etkinlik kapsamında düzenlenen kompozisyon yarışmasında Muhsin Adil Binal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Mert Çankaya, şiir dalında ise Atatürk Fen Lisesi’nden Berra Satılmış, birincilik ödüllerini Kadıköy Kaymakamı Mustafa Özarslan’ın elinden aldılar.

Fotoğraflar: Dide Metin, Aleyna Örük, Nusret Karaca

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir