Engelliler 'yelkenler fora' dedi
 Ceyhun Diribaş

Engelliler ‘yelkenler fora’ dedi

Engelliler ‘yelkenler fora’ dedi
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Beylerbeyi Lions Kulübü ve Karaköy Rotary Kulübü, “Rotamız engelsiz yaşam” sloganı ile zihinsel, görme ve işitme engelli 46 kişiye, eğitimci kaptanlar eşliğinde Kalamış Marina’da temel yelkencilik eğitimi verdi. Büyük ilgi gören etkinliğe, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu da katıldı.

Engelli kişilerin denize açılarak yelken sporu ile tanışmalarının amaçlandığı etkinlikte konuşan Uluslararası Lions 118-Y Yönetim Çevresi Genel Yönetmeni Ertuğrul Yıldız; “48 kardeşimize yelken sporu eğitimi verdik, denizde dümen kullandırdık. Arkadaşlarımız takım çalışmasının en güzel örneklerinden biri olan bu spor sayesinde birlikte hareket edebilme olgusu kazandılar. Yüzlerindeki o başarma ifadesi ise, bizim en büyük başarımızdır” dedi.

ENGELLERİ HEP BİRLİKTE AŞALIM…

2420. Bölge Rotary Kulüpleri Guvernörü Hasan Akbayrak ise; “Ülkemizde hala belli bir bilinç yerleşmiş değil. En önce engelleri bizim yıkmamız gerekiyor. Halbuki engelli kardeşlerimizin neleri başarabileceklerini bugünkü etkinlikte de görebiliyoruz. Benim dileğim, bundan sonra da engel olarak ne varsa kafamızda bunları bir şekilde aşılabilmek ve bu arkadaşlarımızı toplumda normal insanlar gibi görebilmektir” şeklinde görüşlerini aktardı.

TOPLUMDA UZANILAMAYAN KESİMLERE EL ATTILAR…

Karaköy Rotary Kulübü Başkanı Osman Nizamoğlu ve Beylerbeyi Lions Kulübü Başkanı Sibel Kalender de yaptıkları ortak açıklamada, geçen sene Beylerbeyi Lions’un ilk defa gerçekleştirdiği projeyi bu sene daha da genişlettiklerini ve toplumda uzanılamayan kesimlere el attıklarını ifade ettiler. “Lions ve Rotary işbirliğinde 10 tekne ile verilen yelken eğitiminden sonra açık denize çıkıp dümen kullanan engelli kardeşlerimizin mutluluğuna ortak olmak, bizim için gerçekten çok büyük bir mutluluk” diyen Kalender ve Nizamoğlu, etkinliği geleneksel hale getirmeyi hedeflediklerini belirterek, katılan ve destek veren herkese teşekkürlerini ilettiler.

engelli

BAŞKAN NUHOĞLU, PLAKETLERİ TAKDİM ETTİ…

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, yelken eğitiminin sonunda Lions ve Rotary işbirliğiyle yapılan bu aktivitenin engelli kardeşlerimiz açısından çok gurur verici olduğunu vurgulayarak, katılımcılara belgelerini takdim etti. Etkinlik, hep birlikte çekilen toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Bunu paylaş:
  • 87
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir