İstanbul Kadıköy Lisesi'nde Harezmi Projesi
 Nusret Karaca

İstanbul Kadıköy Lisesi’nde Harezmi Projesi

İstanbul Kadıköy Lisesi’nde Harezmi Projesi
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

İstanbul Kadıköy Lisesi’nde bilimsel, sanatsal, sportif ve kültürel etkinlikler hız kesmeden devam ediyor. 2017-2018 eğitim ve öğretim döneminde uygulamaya konulan “Harezmi Eğitim Modeli” projesi kapsamında çalışmalar, matematik öğretmeni Serkan Gündüz ve tarih öğretmeni Nayim Üngör koordinatörlüğünde; beden eğitimi öğretmeni Ramadan Güray, resim öğretmeni Nilüfer Özçolakoğlu ve rehberlik öğretmeni Filiz İsmailoglu tarafından gerçekleştiriliyor.

Projeye haftalık ders programı dahilinde beş branştan öğretmenler katılıyor. Rehberlik, tarih, beden eğitimi, matematik ve görsel sanatlar dersi öğretmenlerinin katılımıyla dersler, düzenli olarak haftada 2 saat uygulanıyor. Çarpık kentleşme temelli bir çalışma yöneten uygulama sınıfı, alt gruplara bölünerek konular etrafında projeler üretiyor.

harezmi

ÇALIŞMALAR TEORİKTEN PRATİĞE DÖNÜŞTÜRÜLECEK…

Özellikle 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının ikinci döneminde robotik kodlama temelli çalışmalar teorikten pratiğe dönüştürülerek, mayıs ayı sonunda hazırlanan raporlar ilgili kamu kuruluşlarıyla paylaşılacak. Harezmi Eğitim Modeli Projesi’nde pilot uygulama süreci boyunca elde edilen bulgular, öğrencilerin yaparak ve yaşayarak deneyimledikleri süreçlerde daha kalıcı, eğlenerek öğrenmelerini amaçlıyor. Öğrencilerin yeni bilgileri öğrenirken karşılaştırma yapmaları, öğrenilen bilgileri gerçek yaşama geçirmeleri de projenin diğer bir hedefi olarak dikkat çekiyor.

Fotoğraflar: Atakan Alpkan & Çağatay Doğan

Bunu paylaş:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •   
 •   
 •  

2 Responses to İstanbul Kadıköy Lisesi’nde Harezmi Projesi

 1. Aslı Karaman Ocak 16, 2018 at 11:00 am

  Bu projede yer almaktan gurur duyuyorum. Çok yararlı bir proje olduğunu düşünüyorum. Okulumuzun böyle bir projede yer alması çok güzel. Bu haberi yaptığınız için ayrıca çok teşekkür ederim.

  Cevapla
 2. Selin Bostancı Ocak 16, 2018 at 11:01 am

  Böyle bir projenin içerisinde olmaktan gurur duyuyorum. Bize bu projeyi gerçekleştirme imkanı sunan başta okul müdürümüz ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Ayrıca kıymetli vaktini bizler için ayırıp gerçekleştirdiğimiz bu projeyi duyurmamızı sağlayan değerli öğretmenimiz Nusret Karaca’ya da teşekkürlerimi sunuyorum. Umarım projemiz faydalı işlere dönüşür. Saygılarımla.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir