İstanbul Kadıköy Lisesi'nde nöbet değişimi
 Nusret Karaca

İstanbul Kadıköy Lisesi’nde nöbet değişimi

İstanbul Kadıköy Lisesi’nde nöbet değişimi
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Kız Lisesi, Moda’nın ekol okulu… Yalnızca öğretim değil; sanatsal, bilimsel, sportif, kültürel etkinliklerinin yoğun yaşandığı, hatta adeta bir yaşam biçimine dönüştüğü Kadıköy Kız Lisesi, şimdiki adıyla İstanbul Kadıköy Lisesi (İKL)…

Dört yıllık görev süresi dolan İKL Müdürü Mustafa Yavuz’un Çıraklık ve Eğitim Merkezi’ne atanması üzerine, okul müdürlüğüne Kozyatağı Şükran Karabelli İlkokulu’nda görev yapan İsmet Sancak atandı. İstanbul Kadıköy Lisesi camiası için bu nöbet değişiminin hayırlı olmasını dilerken, kendisinin eğitim ve ögretim amacını web sitesindeki bir yazısından paylaşmak istedik:

kadıköy lisesi
İYİ EĞİTİM, İYİ İNSAN…

“İyi eğitimin nitelikli insanda verimliliği, verimliliğin de refah düzeyini arttırdığı herkesçe bilinen bir durumdur. Ülkemizin hak ettiği refah düzeyine ulaşması için en üst düzeyde üretim yapmak ve çalışmak gerekmektedir. Öğretimin temel amacı olan eğitilmiş insan gücünü üretmek bütün yönleriyle ele alınmalı ve değerlendirilmelidir. Yaşam boyu öğrenmenin bir gerçek olarak önümüzde durduğu dikkate alınınca, öğrenmenin ve eğitimin yalnızca okulla sınırlı olmadığı ve sürekli bir gelişimi içerecek biçimde yaygınlaştığı görülecektir. Öğrencilerimizi her çalışmayı yaşamlarında kullanabilecekleri birer anahtara çevirebilmeleri için donatmak, onları kendileriyle barışık birer birey yapmak gerekir. Bulunduğu koşulları sorgulayan, üstüne düşen görevleri yerine getiren, yeterliliğine ve yetersizliğine eleştirel bir şekilde yaklaşan, uyum yeteneği yüksek, değişen şartlara adapte olabilen bireyleri yetiştirmeye çalıştık. Büyük Önder Atatürk’ün muasır medeniyetler ülküsüne yürekten bağlı, milli ve evrensel kültür değerlerini benimsemiş, toplumsal duyarlılık geliştirmiş bireyler yetiştirmek en temel hedefimiz.”

İstanbul Kadıköy Lisesi’nin eski müdürlerinden rahmetli Betül Demirağ, emekli olurken törende yaptığı konuşmada şunları dile getirmişti: “Bu okula üç ayrı tip insan gelir; görev gereği gelenler, geçerken uğrayanlar, görev gereği gelip gönül verenler.” Evet, biz de dört duvarla sınırlı olmayan, gençlerin kendi yetenekleri ve ilgi alanlarını uygulamaya geçirebildiği bir eğitim ve öğretim yolunda İstanbul Kadıköy Lisesi’ne başarılar diliyoruz.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir