Merdivenköy halkı kurban satış alanından şikâyetçi!
 Pınar Baltacı

Merdivenköy halkı kurban satış alanından şikâyetçi!

Merdivenköy halkı kurban satış alanından şikâyetçi!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy’ün en eski mahallelerinden Merdivenköy’ün sakinleri, mahalle sınırları içerisinde kalan boş bir arazinin kurban satış alanı olmasına tepkili. Kurban Bayramı’nın yaklaştığı şu günlerde şikâyetlerini Kadıköy Kaymakamlığı’na bildiren mahalle sakinleri adına açıklama yapan Merdivenköy Mahallesi Muhtarı Nazan Kuruçay Gürkan; “Kesilen hayvanların sakatatları yüzeyde çok uzun bırakıldığı için çevre kirliliği oluşturuyor. Bu durum mahallemizde sinek artışına sebep olduğu gibi kötü koku da yaratıyor. Arazi çok büyük bir alanı kapsadığı ve özel mülkiyet olduğu için de ne yazık ki temizlenmesi zaman alıyor” şeklinde konuştu.

Daha önceki yıllarda mülkiyeti Çocuk Esirgeme Kurumu’na ait olan arazi, şimdilerde Hollandalı “Mel 1” adlı bir gruba ait. Geçmişte yine kurban satış alanı olarak kullanılan araziden şikâyetçi olan mahalle halkı uygulamadan vazgeçilmesini sağlamayı başarmış. Yine ortak bir itirazla şikâyetlerini ileten vatandaşlar, Kadıköy Kaymakamlığı’na sundukları ortak dilekçede şu ifadelere yer verdi:

Merdivenköy
HEM ÇEVRE HEM GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİ!

“Fikirtepe özel plan alanındaki kentsel dönüşüm bölgesinde zaten inşaat makineleri ve kamyonlar tarafından korkunç bir kirlilik yaratılmaktadır. Bir de buna hayvan taşıyan araçların katılması, yaşanmaz bir çevre yaratacaktır. Ayrıca arazi hiçbir altyapısı, elektriği ve suyu bulunmayan arsa konumundadır. Kurban satıcılarının çadırlarda kalarak sabahlara kadar gecenin sükûnetini bozması, arsaya yakın konutlar için büyük bir problem yaratmaktadır. Bütün bu olumsuzluklar göz önünde bulundurularak, söz konusu alanda kurban satışına izin verilmemesi konusunda gereğini arz ederiz.”

Merdivenköy
Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir