KA.DER'den Demokratik Sol Parti'ye ziyaret
 Kadir Toprakkaya

KA.DER’den Demokratik Sol Parti’ye ziyaret

KA.DER’den Demokratik Sol Parti’ye ziyaret
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA.DER), Demokratik Sol Parti Genel Merkezi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. KA.DER Genel Başkanı Nuray Karaoğlu ve arkadaşları tarafından önceki gün gerçekleşen ziyaret sırasında DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ile de görüşme fırsatı bulan Karaoğlu; “Son derece sıcak bir karşılama oldu. Sayın Genel Başkan Önder Aksakal, 31 Mart’taki yerel seçimlerde kadın adaylara kota koymadan daha çok yer vermek istediklerini bildirdi” açıklamasında bulundu.

MECLİS ÜYELİKLERİNDE KADINLAR SEÇİLEBİLİR SIRALARA…

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı ile yapılan görüşme sırasında, yerel seçimlerde meclis üyelikleri için kadınların seçilebilir sıralara yerleştirilmesini ön planda tuttuklarını öğrenmiş olmaktan memnuniyet duyduğunu dile getiren Nuray Karaoğlu; “Bu konuda Sayın Önder Aksakal ve partisinin kararlılığına tanık olmaktan dolayı mutlu olduk. Teşekkür ediyoruz” dedi.

ORHAN YEŞİLYURT ZİYARETİ…

Ziyaret öncesinde ise Demokratik Sol Parti Parti Meclisi Üyesi Orhan Yeşilyurt, Kadın Adayları Destekleme Derneği’ni ziyaret ederek derneğin çalışmaları hakkında bilgi aldı. Aynı zamanda DSP’nin yerel seçimlerde yapacağı çalışmalar hakkında da bilgi aktaran Yeşilyurt; “Bu seçimleri kadınların oyları ve tutumları belirleyecek. Biz kadın adaylara en fazla destek veren parti olmayı arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.

Demokratik Sol Parti
Nuray Karaoğlu, Beyhan Aydın, Orhan Yeşilyurt, Ayşe Şentürk…
Bunu paylaş:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •   
 •   
 •  

One Response to KA.DER’den Demokratik Sol Parti’ye ziyaret

 1. salih karaoglu Şubat 5, 2019 at 12:12 am

  KADINLARIN GENEL OLARAK HER ALANDA,HAYATIMIZDA ESIT KOSULLARDA OLMASI YASAMA DEGER KATTIGI gibi, SIYASETTE,YERELDE KATKILARI UST DUZEY OLACAKTIR

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir