Kadıköy’de Ali İsmail Korkmaz Parkı açıldı...
 Kadir Toprakkaya

Kadıköy’de Ali İsmail Korkmaz Parkı açıldı…

Kadıköy’de Ali İsmail Korkmaz Parkı açıldı…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Gezi Direnişi sırasında Eskişehir’de dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın adı, Kadıköy’de yeni parkta yaşayacak. Ali İsmail Korkmaz’ın adının verildiği park; ailesi, arkadaşları ve üç spor kulübünün taraftarlarının katılımıyla açıldı.

Kadıköy Belediyesi, Gezi Eylemleri sırasında Yeldeğirmeni Dayanışması’nın mahalle sakinleriyle forumlar yaptığı Rasimpaşa Mahallesi İskele Sokak’taki küçük otopark alanını, gelen talepler ve dilekçe ile başvurular üzerine parka dönüştürmüş ve Ali İsmail Korkmaz’ın  adını vermişti.

“OĞLUMLU GURUR DUYUYORUM…”

Ali İsmail Korkmaz Parkı’nın açılışı, Ali İsmail Kormaz’ın Hatay’da yaşayan annesi Emel Korkmaz ve babası Şahap Korkmaz’ın  katılımıyla gerçekleşti. Açılışta konuşan baba Şahap Korkmaz; “Ben, Ali İsmail’in babasıyım ve oğlumla gurur duyuyorum. Ali İsmail demek, iyilik demek… Ali İsmail demek, hak demek… Ali İsmail demek insan seven, hayvan seven, her canlıyı seven demektir. Ali, çocukları çok severdi. Bu park, Ali’yi çok sevindirmiştir. Emin olun şimdi huzurludur yattığı yerde” dedi.

“ALİ İSMAİL ÖLMEDİ, GELECEĞİN IŞIĞI OLDU…”

Annesi Emel Korkmaz ise; “Ali İsmaillerim hoşgeldiniz. Bu parka emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Ali İsmail, inanın çok mutludur şimdi… Çünkü Ali’nin en çok istediği şeyi gerçekleştiriyorsunuz. Ali’nin çok büyük hayalleri vardı. En büyük hayali, çocukları eğitmekti. Onlara güzel bir gelecek, özgür bir dünya, huzurlu bir ülke yaratmaktı. Katiller buna müsaade etmedi, ama sizlerin sayesinde geleceğin çocukları bu parkta oynayarak, bu parkta kitap okuyarak, büyüyecekler. Ali İsmail’in yapamadığını evlatlarımız, çocuklarımız yapacak. Ali İsmail ölmedi, geleceğin ışığı oldu” dedi.

GENİŞ BİR KATILIM İLE AÇILIŞ YAPILDI…

Açılışta, gezi direnişinde hayatını kaybeden Mehmet Ayvalıtaş’ın abisi Muharrem Ayvalıtaş, Fenerbahçe Spor Kulübü taraftar grubu, mahalle forumları ve çok sayıda Kadıköylü de hazır bulundu.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir