Kadıköy, 19 Mayıs'a hazır!
 Cenay Toprakkaya

Kadıköy, 19 Mayıs’a hazır!

Kadıköy, 19 Mayıs’a hazır!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutlayacak. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Şöleni; bisiklet turundan turnuvalara, alan etkinliklerinden Melek Mosso ve Fatma Turgut konserlerine kadar birbirinden renkli görüntülere sahne olacak.

12 KM’LİK BİSİKLET TURU…

19 Mayıs Gençlik ve Spor Şöleni’nde bu sene de her yaştan yurttaş, bisiklet turunda pedal çevirecek. Yaklaşık 12 kilometrelik parkurdan oluşan tur, saat 11.00’de Kalamış Atatürk Parkı’ndan başlayacak.

KALAMIŞ SAHİLİ RENGARENK OLACAK…

19 Mayıs Gençlik ve Spor Şöleni’nin merkez üssü, Kalamış Atatürk Parkı olacak. DJ eşliğinde düzenlenecek park alanı etkinliklerinde, katılımcılar saat 11:00’den itibaren basketbol, trambolin, tırmanma duvarı, çubuk çekme, langırt, rodeo gibi aktivitelerle günün tadını çıkaracak. Saat 12:00’de Piri Reis Üniversitesi, Boru Trampet gösterisiyle dinleyenleri coşturacak. Halı sahalarda oyunların düzenleneceği etkinlikler kapsamında, saat 13:00’te Türkiye Liselerarası Plaj Voleybolu Turnuvası’nun İstanbul ayağı düzenlenecek.

KADIKÖY’ÜN GÜÇLÜ KADINLARI RAGBİ MAÇINDA…

19 Mayıs etkinliklerinin en renkli ayağını ise, ragbi kadın takımının maçı oluşturacak. Saat 14:00-16:00 arasında Kadıköy Ladies Ragbi takımı sahalarda olacak. Öte yandan, 13:00-18:00 saatleri arasında kaykay yarışması, 16:00-17:00 arasında ise frizbi yarışması düzenlenecek.

MELEK MOSSO VE FATMA TURGUT SAHNEDE OLACAK…

19 Mayıs etkinlikleri kapsamında saat 19:00’da Melek Mosso ve Fatma Turgut sahnede olacak. Konseri izlemek isteyenler için Kadıköy Belediyesi, 17:00-19:00 saatleri arasında şölen alanına yarım saat arayla Haldun Taner Tiyatrosu önü, Söğütlüçeşme Metrobüs durağı, Bostancı Lunapark ve Göztepe SSK Hastanesi ışıklar önünden ring seferleri düzenleyecek.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

Kadıköy Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutlayacak…

Bunu paylaş:
  • 196
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir