Kadıköy Belediyesi Gönüllü Koroları sezonu kapadı…
 Kadir Toprakkaya

Kadıköy Belediyesi Gönüllü Koroları sezonu kapadı…

Kadıköy Belediyesi Gönüllü Koroları sezonu kapadı…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediyesi Türk Sanat Müziği Gönüllü Koroları, geçtiğimiz hafta Selamiçeşme Özgürlük Parkı Anfi Tiyatrosu’nda gerçekleştirdikleri “Büyük Koro” yılsonu final konseri ile sezonu kapattı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Kadıköy Belediyesi Gönüllü Eğitim ve Danışma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi ve Kültür Sanat Sorumlusu Nesibe Müsevitoğlu, şunları söyledi:

RAMAZAN AYI BOYUNCA YAZ AKŞAMLARI KONSERLERİ…

“Kadıköy Belediyesi Gönüllü Evleri’nde ve kültür merkezlerimizde 75 Türk Sanat Müziği koromuz bulunuyor. Binlerce Kadıköylü, konusunda uzman şeflerin yönetiminde müziğimizi öğrenmekte ve yıl içinde verdikleri konserler ile de performanslarını sunuyorlar. Mayıs ayı sonunda sezonu kapatan korolarımız, finali tüm koroların katıldığı bu akşamki Büyük Koro Konseri ile yapıyor.

Eylül ayında korolarımız tekrar çalışmalara başlayacaklar. Ramazan ayı boyunca ise bazı korolarımız Özgürlük, Fenerbahçe ve Koşuyolu Parklarında yaz akşamları konserlerine devam edecekler."

BÜYÜK BİR HALK KOROSU…

"Büyük Koro", Türk Müziği’nin sevilen eserlerini, usta saz sanatçılarının eşliğinde ve Serap Mutlu Akbulut’un başarılı şefliğinde yorumlarken; izlemeye gelen Kadıköylüler de onlara eşlik ederek, büyük bir halk korosu oluşturdular.

AYAKTA ALKIŞLANDILAR…

TRT İstanbul Radyosu ses sanatçılarından olan Koro Şefi Serap Mutlu Akbulut’un verdiği mini konserin ardından, Kadıköy Belediyesi Gönüllü Koroları’nda şeflik yapan diğer ses sanatçısı Koro Şefleri İlter Burak Kalay, Nihal Arda, Salih Çalışır ve Selma Hepgül, ikişer şarkı söyleyerek geceye büyük renk kattılar. Şeflerin solo konseri, izleyiciler tarafından büyük beğeni kazandı ve dakikalarca ayakta alkışlandı.

Gece, “Memleketim” şarkısı ve “Onuncu Yıl Marşı” söylenerek sona erdi.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir