Haber Merkezi

Kadıköy Belediyesi’ne 12 yıldız

Kadıköy Belediyesi’ne 12 yıldız
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel İdareler Meclisi’nin Yıllık Koordinasyon Toplantısı ve 12 Yıldız Şehri Sertifika Töreni, Fransa’nın Strazburg kentinde düzenlendi. Başkan Yardımcısı Onur Temürlenk ve Karikatür Evi Sorumlusu Meriç Karçal’ın katıldığı törende Kadıköy Belediyesi, Karikatür Günleri etkinliği ile “12 Yıldız Şehri” unvanı almaya hak kazandı.

Avrupa Konseyi’ne üye ülkeler tarafından 2007 yılından bu yana Avrupa Yerel Demokrasi Haftası kutlanıyor. Avrupa Konseyi’ne bağlı Avrupa Yerel ve Bölgesel İdareler Meclisi tarafından yerel demokrasinin değerini vurgulamak, vatandaşları yerel düzeyde kamu hayatına dahil etmek ve şehirlerinde daha aktif bir rol almalarına fırsat tanımak amacıyla “12 Yıldız Şehri” projesi geliştirildi. Bu kapsamda Avrupa Konseyi, Avrupa Yerel Demokrasi Haftası’nda halkın da yönetim sürecine katıldığı etkinlikler ile başvuru yapan kurumların projelerini değerlendiriyor ve 12 Yıldız Şehri unvanını almaya hak kazanıp kazanmadığını belirliyor.

12 yıldız

Başkan Yardımcısı Onur Temürlenk ve Karikatür Evi Sorumlusu Meriç Karçal’ın katıldığı törende Kadıköy Belediyesi, Karikatür Günleri etkinliği ile “12 Yıldız Şehri” unvanı almaya hak kazandı…

YILDIZLI KARİKATÜR GÜNLERİ…

Avrupa Yerel Demokrasi Haftası, Kadıköy’de 30 Eylül-1 Ekim 2016 tarihlerinde Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen Karikatür Günleri ile kutlandı ve bu etkinlikle 12 Yıldız Şehri unvanı almak üzere başvuruda bulunuldu. Karikatür Günleri kapsamında gerçekleştirilen çocuk atölyeleri, ustaların çizgileri sergisi, karikatür söyleşileri ve film gösterimleri ile Kadıköylü ve İstanbullu her yaş grubundan vatandaşın katılımıyla demokrasinin önemi bir kez daha vurgulandı, katılımcı demokrasinin gelişimine katkıda bulunuldu. 2016 yılı Avrupa Yerel Demokrasi Haftası etkinliklerine Avrupa genelinde yerel toplulukların katılımı yüksek oldu. 22 Avrupa ülkesinde çok sayıda inisiyatif ve etkinlik düzenlendi. Kadıköy Belediyesi, Karikatür Günleri ile 22 ülkenin yerel toplulukları arasından sıyrıldı ve 12 Yıldız Şehri ünvanının sahibi oldu.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir