Kadıköy Belediyesi'ne ait otoparka el konuldu
 Cenay Toprakkaya

Kadıköy Belediyesi’ne ait otoparka el konuldu

Kadıköy Belediyesi’ne ait otoparka el konuldu
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Fahrettin Kerim Gökay Caddesi’nde bulunan Kadıköy Belediye Binası’nın karşısındaki otoparka sabah erken saatlerde çevik kuvvet ve TOMA eşliğinde gelerek el koydu. İki belediyenin ekipleri karşı karşıya gelirken; iş makinesiyle gelen İBB Zabıta ekipleri bekçi kulübesini yıktı, “Kadıköy Belediyesi Otoparkı” yazılı tabelayı kaldırdı.

Sabah saatlerinde durumdan haberdar olan belediye ekipleri ve Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu da otoparka geldi. Yıkım ile ilgili açıklama yapan Başkan Nuhoğlu; “Sabah 06.30’da yaklaşık 100 zabıta ile geldiler. Burası bir kamu alanı, Kadıköy Belediyesi kullanıyor. Kadıköy Belediyesi’nin ihtiyacı olan bir alan, bunu hiçbir şekilde veremeyiz” dedi. Nuhoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

Kadıköy Belediyesi'ne ait otoparka el konuldu

AYKURT NUHOĞLU: BİZ İŞGALCİ DEĞİLİZ…

“Burası kamu alanı, halkın malı… Sanki işgalciymişiz gibi buraya gelmeleri doğru değil. Memleketin bunca sorunu varken, kamu kurumlarının birbirleriyle dalaşması da doğru değil. Konuşarak her türlü sorun çözülebilir. Mahkeme kararında çıkan şey tam olarak bu değil. Sonuçta burası yıllardır bizim kullandığımız bir yer. Bununla ilgili mahkeme kararı da olsa, yöntem buraya sabah 06.30’da gelerek olmamalı. Biz işgalci değiliz, vatandaşa hizmet yapan bir kurumuz. Buraya Kadıköy’ün ihtiyacı var. Yanı başında Kadıköy Evlendirme Dairesi var, bizim araçlarımız burada duruyor. Vatandaşlar burayı kullanıyor. Bir mantığı olması gerekiyor. İşi gücü bıraktılar buraya mı kaldı iş…”

Kadıköy Belediyesi'ne ait otoparka el konuldu

İBB: MÜLKİYETİ BÜYÜKŞEHİR’E AİT OLAN OTOPARK İSPARK’A DEVREDİLDİ…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada ise şu ifadelere yer verildi: “Kadıköy Hasanpaşa’da bulunan ve halen Kadıköy Belediyesi tarafından işletilen otoparkın mülkü tamamen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait olmasına ve mahkeme kararı bulunmasına rağmen, Kadıköy Belediyesi alanı boşaltmamıştır. Mahkeme kararlarının ardından mevcut otoparkın İBB’nin mülkü ve tasarrufu altında bulunduğundan, alanın tahliyesi ve işletmeye açılması için Zabıta Müdürlüğü’ne yazı gönderilmiştir. Zabıta Müdürlüğü, 25.01.2018 tarihli teslim tutanağıyla otoparkı İSPARK’a teslim etmek üzere hareke geçmiştir. Ancak Kadıköy Belediyesi, mahkemenin ilgili kararına rağmen otoparkı boşaltmamak için direnmektedir. Bunun üzerine emniyet güçleri ve İBB Zabıta ekipleri olaya müdahil olmuştur. İBB tarafından İSPARK’a devredilen otopark, ‘Park Et Devam Et’ projesi kapsamında daha uygun şartlarda ve ücretle halkın hizmetine sunulacaktır.”

Kadıköy Belediyesi'ne ait otoparka el konuldu

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir