Kadıköy Belediyesi'ne 6 ödül birden
 Cenay Toprakkaya

Kadıköy Belediyesi’ne 6 ödül birden

Kadıköy Belediyesi’ne 6 ödül birden
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediyesi; Tarihi Kentler Birliği ve Sağlıklı Kentler Birliği’nin düzenlediği yarışmalarda toplam 6 ödüle layık görüldü.

Tarihi kent dokularının ve kentsel-kültürel mirasın korunması amacıyla üye belediyeler arasında işbirliği ve deneyim alışverişi sağlayan Tarihi Kentler Birliği’nin düzenlediği Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’na çeşitli projeleriyle katılım sağlayan Kadıköy Belediyesi, jürinin yaptığı değerlendirmeler sonucunda 5 ayrı projesiyle Uygulama Ödülü’ne layık görüldü. Ödül alan projeler ise şöyle: “Suadiye Sanat Atölyeleri”, “Karikatür Evi”, “Gençlik Sanat Merkezi” projeleriyle “Sosyal Hizmet Merkezi” ve “Ladikli Ahmet Ağa Çeşmesi” restorasyonu.

Suadiye Sanat Atölyeleri

ÖDÜL TÖRENİ ANTALYA’DA…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı 69 belediye, 82 uygulama ve 61 proje dalında toplam 143 projenin katıldığı yarışma sonucunda; Metin Sözen Koruma Büyük Ödülü, 2 Jüri Özel Ödülü, 8 Proje, 8 Uygulama, 8 Süreklilik, 42 Başarı Ödülü verildi. Ödüller, 15-18 Kasım 2017 tarihlerinde Antalya YAPEX Fuarı’nda düzenlenecek olan ödül töreninde takdim edilecek.

SAĞLIKLI ÇEVRE DALINDA BİRİNCİLİK KADIKÖY’ÜN…

Sağlıklı Kentler Birliği’nin düzenlediği Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması’nda Kadıköy Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından hazırlanan “İnşaat Sahalarında Asbest Kirliliğinin Önlenmesi ve Geri Dönüştürülebilir Atıkların Geri Kazanımı” projesiyle Sağlıklı Çevre kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü. Yarışmaya 35 belediye, 103 proje ile başvurdu. Kadıköy Belediyesi, Sağlıklı Çevre kategorisinde ilçe belediyelerinden yapılan toplam 17 proje ile yarışarak ödüle hak kazandı. Ödüller, 25-27 Ekim 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Sağlıklı Kentler Birliği’nin Kahramanmaraş Buluşması töreninde sahiplerine verilecek.

Kadıköy Belediyesi Gençlik Merkezi

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir